124 12. Oprichting van een provinciale raad Noord-Holland van de Nederlandse Unie van Speeltuinwerk. 15. De heer A. Pierson, Heemstede, wegens het bereiken van de leeftijd van 65 jaar afgetreden als geneeskundig in specteur in Noord-Holland van de Volksgezondheid, be noemd tot officier in de orde van Oranje-Nassau. In een verificatievergadering naar aanleiding van het faillissement van de n.v. Linnaeushof in Bennebroek wordt besloten het deel van het park dat niet aan de provincie behoort te verkopen aan de combinatie P. Grijpstra en J. Hoogendoorn voor/. 4-50.000. 16. De oud-bisschop van Haarlem der r.k. kerk, mor J. P. Huibers, stelt de naar hem genoemde katholieke lagere school en de Jacinta-kleuterschool aan de Duitslandlaan in gebruik door het onthullen van zijn olieverfportret. Bij een inbraak in het huis van de burgemeester wordt tafelzilver gestolen ter waarde van f. 9.000. 26. Wethouder D. J. A. Geluk stelt de openbare kleuter school ,,De Bezige Bijtjes" aan de Pestalozzistraat offi cieel in gebruik. 29. De Provinciale Staten van Noord-Holland stellen het streekplan voor het Noordzeekanaalgebied vast. MAART 2. Ingebruikneming van de vergrootte kerkzaal van de Pinkstergemeente aan de Kruisstraat. 6. De zangpedagoge Jo Vincent uit Aerdenhout 70 jaar. 13. De gemeenteraad besluit tot sloping van de hofjes aan de Lange Herenstraat (Beresteyn en Mr. P. J. Codde)in de plaats van de hofjes worden 18 woningen voor be jaarden nabij de kathedraal gebouwd. De oud-Haarlemmer C. J. E. Dinaux ontvangt de na tionale prijs voor kritiek op letterkundig gebied: ter ge legenheid van zijn 70ste verjaardag op 13 nov. wordt hij benoemd tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1968 | | pagina 128