130 geen tevens inhoudt eervol ontslag aan de directeur en de acht leerkrachten. 6. Aan de Gemeente-universiteit van Amsterdam promo veert tot doctor in de geneeskunde de Haarlemse arts A. Verboom op het proefschrift „Verloskunde in huis artsenpraktijk". 7. Prinses Beatrix brengt een bezoek aan de jaarlijkse kunstmarkt in de Stadsdoelen. 9. In de Grote Kerk wordt een dienst gehouden ter herden king van de op 6 juni na een moordaanslag over leden Amerikaan Robert Kennedy. 10. De produktie van de n.v. Eerste Haarlemse Vleeswaren- en conservenfabriek wordt overgenomen door Homburg uit Cuyk; de directeur van het Haarlemse bedrijf blijft met de leiding belast. Inaugurele rede van prof. dr. PA. Biersteker uit Aerdenhout bij aanvaarding van de benoeming tot hoog leraar in de fysiologie aan de universiteit in Utrecht. Mislukte poging tot bankroof in het bijkantoor van de Amro-bank aan de Marnixstraat; de verdachte wordt zes uur later aangehouden. 15. Opening van de bedrijfsruimte van de firma Omnigraph (clichéfabriek) aan de Wagenmakerslaan; een tentoon stelling van werken van Haarlemse kunstenaars woidt ingericht. 17. De heer J. K. van Velsen, hoofd van de Cruquiusschool, veertig jaar bij het r.k. onderwijs. 21. De heer R. Stouthamer neemt wegens het bereiken van de leeftijd van 65 jaar afscheid als hoofd van de Koningin Wilhelminaschool in Overveen. 23. Afscheid van de heer H. Elsinga, conrector en leraar Nederlands aan het Karei van Manderlyceum, wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Plebaan J. A. de Groot en de kapelaans G. Spruyt en N. R. F. M. Kok van de kathedraal Sint Bavo hebben eervol ontslag ontvangen omdat zij van mening zijn dat de harmonie voor goede uitoefening van de

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1968 | | pagina 134