133 - lijke Geneeskundige en Gezondheidsdienst; het perso neel biedt een bronzen beeldje voor het gebouw aan. Voorts wordt een glas-in-loodraam, ter nagedachtenis van de vroegere directeur, dr. W. B. Smit, onthuld. Witco Chemical Corporation heeft het volledig aandelen kapitaal verworven van de n.v. Nederlandse Raffinaderij van petroleumprodukten in Haarlem, waarbij een aan zienlijk bedrag is gemoeid. 4. Wegens vertrek naar Den Haag neemt pastoor J. M. Aarents afscheid als pastoor der Oud Katholieke kerk in Haarlem (zie 8 sept.). 7. De heer G. Kok, inspecteur van het lager onderwijs in de inspectie Haarlem, wordt belast met het toezicht op de zelfstandige scholen voor lager algemeen voortgezet onderwijs in Noord-Holland. 8. Na een actie voor de televisie voor leniging van de hongersnood in Biafra wordt 's-avonds in enkele uren tijds, in het postdistrict Haarlem, ca. f. 600.000.op gehaald. 13. B. en W. besluiten de naam J. W. Lucasweg in de Waar- derpolder te wijzigen in Beynesweg en het verlengde van de Claes Tillyweg in J. W. Lucasweg. 14. In het landgoed Elswout in Overveen houdt de Neder landse kring van Fuchsiavrienden een fuchsia-tentoon- stelling. 15. Bij K.B. is de heer I. Jonk eervol ontslag verleend als notaris te Haarlem. 16. De particuliere Synode van de Gereformeerde kerken heeft ds. G. Toornvliet uit Bloemendaal ontslag ver leend als radio-predikant wegens interne moeilijkheden; de predikant zet zijn werk buiten de kerk voort (zie 13 dec.). 17. Huldiging van de heer H. Lasschuit die veertig jaar organist is. 24. Wethouder de heer W. van Liemt verricht de opening van de herstelde Zijlweg. Intrede van ds. B. Vermaat uit Sint Nicolaasga als pre-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1968 | | pagina 137