135 Slaan van de eerste paal van het bureau van politie aan de Koudenhorn. 3. Na de première van „De Smoeshaan" door de Toneel groep Het Centrum in de Stadsschouwburg verbiedt burgemeester mr. O. P. F. M. Cremers een openbare herhaling van het stuk in Haarlem, omdat hij bepaalde onderdelen van de aankleding en de regie in strijd acht met de openbare zeden (zie 9 okt.). 5. Prins Claus bezoekt in de Grote Kerk een concert van King's College Chapel uit Cambridge. 6. Prins Bernhard brengt een bezoek aan de Ripperda- kazerne, waar het Opleidingscentrum van technische specialisten is gevestigd. In Utrecht onthult Koningin Juliana een beeld van Koningin Wilhelmina, gemaakt door de Haarlemse beeldhouwer Mari Andriessen. Burgemeester mr. O. P. F. M. Cremers opent in de Ken- hemer Sporthal een dahlia-tentoonstelling, ingericht ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan van de Neder landse Dahlia Vereniging en biedt de enige nog in leven zijnde oprichter, de heer J. F. Ch. Dix uit Heemstede, de nieuwe dahlia „Dix jubileum" aan. 7. Onder de kathedrale kerk aan de Leidsevaart wordt de Bavokelder, een ontmoetingscentrum, in gebruik gesteld. 8. De Bisschop van Haarlem der Oud-katholieke Kerk in stalleert tot pastoor der Haarlemse kerk prof. C. Tol. 11. Ingebruikstelling van een parkeerterrein (park-and-ride- stelsel) bij de Noord Zuid Hollandse Vervoersmaatschap pij aan de Leidsevaart. Opening van het intern verbouwde pand aan het Ver- wuift van Vroom en Dreesman. 13. Bij Koninklijk Besluit benoemd tot rechter in de Haar lemse rechtbank mevrouw mr. L. A. Barendsen-Cle- veringa uit Oegstgeest. 14. Op de Grote Markt opent burgemeester mr. O. P. F. M. Cremers de „Manifestatie september 1968" een serie van culturele bijeenkomsten die gratis toegankelijk zijn.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1968 | | pagina 139