g^- Over de bijna 90 beelden en hun makers weet de heer Beijk heel veel bijzonderheden mee te delen. 1 juni: Een vijftigtal leden maakt per autobus een Luilakexcursie naar het mooie kasteel Duiven voorde te Voorschoten, dat na de restauratie als „museum" voor het publiek is opengesteld. Het gezelschap wordt welkom geheten door Baron Schimmelpenninck van der Oye en zijn echtgenote, die een vleugel van het kasteel be wonen. Tijdens de bezichtiging van het kasteel wordt deskundige uitleg gegeven. 21 juniDe jaarlijkse algemene ledenvergadering wordt op Huize Scheybeeck te Beverwijk gehouden. Het is de eerste maal in de geschiedenis onzer vereniging, dat de jaarvergadering buiten Haarlems veste wordt gehouden. Jonge leer lingen van de Stedelijke Muziekschool bren gen een gedeelte uit een Vivaldiconcert ten gehore; enkele door Vondel op Scheybeeck geschreven gedichten worden voorgedragen. Drs. R. Verwer, secretaris van het Genoot schap Midden-Kennemerland houdt een korte inleiding over de streek en het huis. De Kenne- mer Oudheidkamer die zich op Scheybeeck bevindt wordt bezocht. De vele leden die deze avond naar Beverwijk zijn gekomen, zijn vol lof over het gebodene. 5 oktober: Samen met de Volksuniversiteit organiseert onze vereniging een excursie naar Delft. Ruim 120 leden maken de tocht van Haarlem naar Delft per autobus. Ons bestuurslid mr. H. E. Phaff en zes leden van de vereniging „Delfia Batavorum" leiden het gezelschap rond. Er worden bezoeken gebracht aan de Oude Kerk, de Oud-Katholieke Kerk, het Prinsenhof en de Nieuwe Kerk, waar de organist, de heer J.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1968 | | pagina 13