136 18. De commissaris der Koningin in de provincie Noord- Holland, mr. F. J. Kranenburg, stelt de nieuwe huis vesting van de Stichting Federatieve Provinciale biblio theekcentrale voor Noord-Holland in het voormalige „Huis van Looy" in gebruik. De gemeenteraad besluit tot overdracht van de Van Heythuizenweg aan de Mariastichting. 19. Wegens drukke werkzaamheden treedt mr. H. J. F. M. Hüffer af als wethouder van Bloemendaal en wordt op gevolgd door de heer J. H. C. Schopman (beiden K.V.P.). 20. Aan Elly Jens wordt de Prix d'excellence voor de zang kunst toegekend. Ter gelegenheid van de viering van het gouden jubi leum van de Hoogovens wordt drs. P. L. Justman Jacob, Aerdenhout, lid van de raad van bestuur, benoemd tot ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw. 21. Ter gelegenheid van de viering van het 40-jarig bestaan van de R. K. Blindenbond „Sint Odilia" wordt de voor zitter van de afdeling Noord-Holland, de heer A. Pelk, toegekend het gouden erekruis Pro Ecclesia et Ponti- fice. 23. In het Provinciehuis aan de Dreef is een informatie bureau „geluidshinder Schiphol" ingericht. 25. Na de geboorte van Prins Friso, zoon van prinses Bea trix en Prins Claus, wordt er druk gevlagd in de stad. 26. Mevrouw mr. M. Kranenburg-Lycklema a Nijeholt, echtgenote van de commissaris der Koningin in Noord- Holland, stelt het nieuwe tehuis voor zwakzinnige vrou wen en meisjes „Huize Gendt" (eigendom van de Stich ting Orthopedagogisch Centrum Noord-Holland) aan de Linnaeuslaan in gebruik. 30. In de kring van het personeel wordt het feit gevierd dat de Stadsschouwburg aan het Wilsonplein vijftig jaar ge leden in gebruik werd genomen; de kelner de heer H. Ransijn, die vijftig jaar in het gebouw werkt, ontvangt de zilveren eremedaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau (zie 18 nov.).

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1968 | | pagina 140