139 wordt „Diogenes Haarlem" opgericht, een afdeling van de Stichting Diogenes Amsterdam, die in Haarlem zal trachten panden aan de Heiligelanden en omgeving, aan het Spaarne, aan het Nieuwe Kerksplein en andere karak teristieke stadsgedeelten aan te kopen en te restaureren. De eerste daad zal aankoop en herstel van de panden Nassaulaan 14 en 16 zijn. Het bestuur bestaat uit J. M. Th. Goppel-Wijnoldy presidente, C. Lynzaad secretaris, Mr. Tj. de Cock Buning penningmeester, en de leden A. D. Bloemsma, Th. Hoog, P. Knuttel, Drs. J. Meilof Yben, W. A. Slingenberg-Ypelaar, J. van Velsen, en ir. C. C. van der Vlis. 25. Bij een vliegtuigongeluk in Suriname komt de 26-jarige Haarlemmer G. J. Gouka, om het leven. 26. Receptie ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van de Zwemclub „Haarlem". 28. Viering van het eeuwfeest van C. G. van Tubergen's Bloembollen- en Zaadhandel N.V. Gedurende al deze tijd is het bedrijf op „Zwanenburg" gevestigd geweest. Tijdens een herdenkingsbijeenkomst van Directie en Personeel reikt de Burgemeester mr. O. P. F. M. Cre- mers aan de Procuratiehouder de Heer A. K. Hoekstra de gouden Ere-medaille verbonden aan de orde van Oranje-Nassau uit en de zilveren Ere-medaille aan de Afdelings-chef, de heer P. J. de Wit Jr. 29. Het laatste nog in gebruik zijnde „tonprivaat" wordt vervangen door een watercloset. De gemeentereiniging leegt vandaag de laatste Haarlemse „ton". 30. De gemeenteraad benoemt drs. A. J. Jager tot directeur van de Keuringsdienst van waren als opvolger van dr. G. Tierie (zie 20 dec.), besluit tot restauratie van de Ba- kenessertoren en tot het aanbrengen van een carillon in deze toren, waarvoor een bedrag van f. 1.621.000 nodig zal zijn. Wegens het bereiken van de leeftijd van 60 jaar nemen de hoofdinspecteurs van politie, de heren L. Davidzon en P. Wurkum, afscheid.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1968 | | pagina 143