141 opent een bureau voor Gezinsplanning in het Kenau park 27. 22. De dichter A. Roland Holst uit Bergen benoemd tot erelid van de Sociëteit" Teisterband'. Ds. G. Snijders viert zijn zilveren jubileum als predikant bij de Nederlands Hervormde Kerk. 27. Leerlingen van het voortgezet onderwijs te Haarlem houden een demonstratie naar aanleiding van de plannen van de regering f. 225.000.000 beschikbaar te stellen voor de NAVO. 28. Als uitgave van de Stadsbibliotheek verschijnt „Bijdrage tot een bibliografie van Haarlem 18761960" door Mej. Ga. Ratelband, oud-afdelingschef bij de Stadsbiblio theek van Haarlem. Als dank voor het vele en voortreffe lijke werk hieraan verbonden, biedt wethouder D. J. A. Geluk de auteur een zilveren broodschaal aan. Tijdens de koopavonden vóór Sint Nicolaas (en later vóór Kerstmis) wordt het centrum voor het rijdend ver keer afgesloten. 29. Viering van het gouden jubilem van de Stadsschouwburg met de vertoning van „Peer Gynt"; meegedeeld wordt dat de heer Simon Koster opdracht is gegeven een boek te schrijven over het toneel in Haarlem in de loop der eeuwen. De afdeling Haarlem van de Christelijke Metaalbedrijfs- bond viert het 65-jarig bestaan. Interne viering van het feit dat het vijftig jaar geleden is dat het Bankierskantoor H. Oyens en zonen n.v. zich aan de Kruisweg vestigde. Viering van het 75-jarig bestaan van „Harlemia", ge zelschap van in Leiden studerende Haarlemmers, met een ontvangst door het gemeentebestuur en een feestelijk samenzijn. DECEMBER 2. Wegens ziekte van het lid van Gedeputeerde Staten van

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1968 | | pagina 145