142 Noord-Holland dr. C. G. M. Miermans benoemen Pro vinciale Staten tot tijdelijk lid van het college de heer W. M. B. Bosman, gemeentesecretaris van Zandvoort, die deze laatste functie tijdelijk neerlegt. 6. Huldiging van de algemeen directeur van Openbare Werken, de heer J. H. A. Hardeman, die veertig jaar in overheidsdienst is. 9. Tijdens de behandeling van de gemeentebegroting wordt meegedeeld dat de Stadsbibliotheek wellicht in de Stadsdoelen gevestigd zal worden. 12. Bij een brand in de Ruichaverstraat lopen drie huizen ernstige schade op en raken zeven gezinnen (14 personen) dakloos. 13. Ds. G. N. Lammers, gereformeerde predikant in Heem stede, promoveert aan de Vrije Universiteit in Amster dam tot doctor in de godgeleerdheid. De als radio-predikant (Gereformeerde kerken) te Bloe- mendaal beroepen ds. L. J. Boeyinga uit Rijswijk neemt het beroep aan. 15. Intrede ds. G. F. W. Herngrem als predikant van de Herv. gemeente Heemstede (vacature ds. L. Schogh). 16. De verkoop van plasticzakken ten behoeve van het op halen van huisvuil, begint; dit in navolging van andere steden. Voor het eerst sinds 16 juli 1963 spelen de carillons van de Grote Kerk weer; een nieuwe wijzerplaat is aange bracht, lager dan vroeger maar op dezelfde plaats als de eerste wijzerplaat, enkele eeuwen geleden. Over de leesbaarheid der cijfers wordt gediscussieerd. 17. Officiële ingebruikneming van het verbouwde gebouw van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en omstreken aan het Nassauplein. 18. De gemeenteraad besluit voorlopig niet over te gaan tot de bouw van een molen op de plaats van de in 1932 af gebrande molen ,,De Adriaen". 19. Ingebruikneming van de,,Heemhaven algemeen bejaar dencentrum aan de Von Brucken Focklaanin Heemstede.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1968 | | pagina 146