143 Voor de in september gestichte tandheelkundige op leiding aan de Vrije Universiteit in Amsterdam zijn als eerste hoogleraren benoemd de Haarlemmers dr. W. A. M. van der Kwast (mondheelkunde en kaakchirurgie) en dr. P. A. E. Sillevis Smitt (protetische tandheel kunde). 20. Bij zijn afscheid als directeur van de Keuringsdienst van waren wordt dr. G. Tierie benoemd tot officier in de orde van Oranje-Nassau. De oud-wethouder de heer A. van der Veldt stelt het verbouwde bejaardencentrum „De Beuk" aan de Beels- laan in gebruik. 21. Wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd neemt de heer E. F. Biele afscheid als muziekleraar van het Stedelijk Gymnasium. 24. Acht meisjes en jongens houden gedurende de kerstdagen een hongerstaking op de Grote Markt, voor Biafra. 27. De Minister van Cultuur, Recratie en Maatschappelijk Werk, mejuffrouw dr. M. Klompé opent het derde Hartewensfestival dat tot en met 30 december duurt. 28. De redaktie van het Haarlems Dagblad corrigeert een onderschrift in de krant van 18 december, waarbij de gevel Kruistraat 26 (de drogisterij „de Luyfel") aan Lieven de Key werd toegeschreven. De voorzitter van de Vereeniging „Haerlem" en mevr. van Beaumont ver klaren dat de gevel in de jaren 1930 geheel ontworpen is door architect G. C. van Beaumont. 31. In de afgelopen maanden zijn vele huizen (o.a. hotel Sint Jan) in het gebied tussen de Jansweg en de Kruis weg bij het station, en in de omgeving van de Raaks en van de Damstraat afgebroken. De terreinen worden voorlopig ingericht als parkeerplaatsen. Het Sociaal Voorlichtingsbureau wordt opgeheven en voortgezet door de dienst van Sociale Zaken; aan me vrouw R. Nerden-Nathan, hoofd van het bureau wordt wegens het bereiken van de leeftijd van 65 jaar eervol ontslag verleend.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1968 | | pagina 147