10 J. van den Berg, het orgel voor de Haarlem mers bespeelt. In de namiddag volgt op het stadhuis een ontvangst door burgemeester J. M. Ravesloot, die het gezelschap toespreekt en een verfrissing aanbiedt. Onze bestuursleden Jhr. F. W. A. Beelaerts van Blokland en mr. H. E. Phaff hebben zich voor de organisatie van deze massale excursie veel moeite getroost. 8 november: Voor de Volkskundecommissie onzer vereni ging behandelt Dr. Tj. W. R. de Haan het onderwerp „Toneel en volksleven". Aan dit onderwerp was in 1968 de jaarlijkse Volks- kundedag in Arnhem gewijd. 18 november: Over „Ervaringen uit vroeger tijd (vinkeba- nen) toegepast voor het vogelringonderzoek" spreekt de heer H. F. Arentsen. In de Amster damse Waterleidingduinen is thans nog een vinkebaan in bedrijf, ten behoeve van dit on derzoek. Een oud vinkehuisje, afkomstig uit onze omgeving is opgesteld in het Nederlands Openluchtmuseum te Arnhem. 16 december: De heer C. Peper vertoont ons zijn dia-sound- programma dat als titel draagt: „De Heerlijk heden Heemstede en Berkenrode met de bui tenplaatsen". Wij maken kennis met vele fraaie buitenplaatsen en boeiende interieurs, o.a. van het Oude Slot en Huize ,,'t Manpad." Een voor april beraamde lezing met discussie over de Haar lemmer Hout kon geen doorgang vinden. Verscheidene leden toonden zich verontrust over de plannen die de gemeente Haarlem heeft met betrekking tot dit fraaie bos. Openstelling Hoofdwacht Op de woensdagavonden van februari en maart was ons verenigingsgebouw De Hoofdwacht voor leden en belang stellenden opengesteld. Enige tientallen bezoekers maakten kennis met het gebouw en zijn interieur. Ook dit jaar ver-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1968 | | pagina 14