- 12 Drs. J. J. Temminck en C. M. H. Bosch bereid tot de commissie toe te treden. De heer Temminck belastte zich met het redactiesecretariaat. Het in dit jaar verschenen jaarboek vond alom waardering. Een woord van dank aan allen die door hun bijdragen aan dit jaarboek hebben meegewerkt is hier zeker op zijn plaats. In het bijzonder noemen wij deze keer eens de heer A. O vermeer, die jaarlijks de kroniek van Haarlem in ons jaarboek verzorgt. Restauratiefonds Uit ons restauratiefonds werd een bijdrage verstrekt aan de regenten van het Frans Loenenhofje voor de restauratie van de regentenkamer. Zowel het goudleren behang als de orna menten moesten nodig hersteld worden. Activiteiten Ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de Vereniging „Hendrick de Keyser" gaf ons bestuur blijk van belangstelling. De Bond Heemschut richtte zich op 26 juni 1968 tot Burge meester en Wethouders van Haarlem met het verzoek de voor malige Bank van Lening (na het stadhuis het belangrijkste monument van de burgerlijke gemeente) niet af te stoten maar te behouden. Aan dit schrijven betuigde het bestuur adhesie; het gebouw zou bijzonder geschikt zijn voor de vesti ging van een Kennemer Historisch Streek- en Stadmuseum. Het bestuur maakte het Bedrijf Openbare Werken attent op de verdwijning van een oude grenspaal (grens Zuid-Aken- dam), die in de Kennemerstraat stond. Dank zij de samen werking tussen de Afdeling Monumentenzorg en de recherche kon de grenspaal worden achterhaald. Tot op heden werd dit grensteken niet in ere hersteld. De Afd. Monumentenzorg schonk twee foto's van de paal aan onze vereniging. Het bestuur richtte zich tot B. en W. om zijn bezorgdheid uit te drukken over de plannen voor de bouw van een nieuw bejaardenhuis aan de Schotersingel, waardoor het rustige en unieke stadsbeeld in deze omgeving (singel met fraaie boom-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1968 | | pagina 16