13 partijen op het Bolwerk en eeuwenoude Sint-Jacobskapel) mogelijk verstoord dreigt te worden. Ook in Haarlem kwam dit jaar de Stichting Diogenes van de grond. Onze voorzitter, de heer Th. Hoog, nam zitting in het bestuur. Op 23 oktober werd het boekje „Haarlem in photogra- phieën 18601900", samengesteld door ons lid mr. H. C. Wieringa, aan burgemeester Cremers overhandigd. Namens het bestuur waren de heren Th. Hoog en G. Wiegel hierbij tegenwoordig. Schenkingen Ook dit jaar mochten wij ten behoeve van ons archief en onze bibliotheek een aantal schenkingen in ontvangst nemen. Wij zijn de schenkers in hoge mate erkentelijk voor hun vrien delijke geste. Wij ontvingen: ten behoeve van de Tademakamer een vergulden loden liogel, onderdeel van een pinakel van de Grote Kerk. (van de firma J. C. Cramer Zoon). De heren Cramer droegen zorg voor de bevestiging van dit fraaie orna ment. een serie fotokaarten van vroegere Haarlemse stads poorten (van een onbekend gebleven dame) een jubileumuitgave van de afdeling Kennemerland van de Nederl. Genealogische Vereniging, handelende over genealogische bronnen in Haarlemse bibliotheken en archieven (van de afd. Kennemerland van de N.G.V.) een facsimile-uitgave van Spilman en van Noorde: „Aangename gezichten in de vermakelijke landsdouwen van Haarlem" (van de heer Th. Hoog). het boekje „Haarlem in Oude Ansichten" (van de heer C. Wiegel). het boek „Gort met Stroop", handelende over de ge-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1968 | | pagina 17