16 vereniging van 22 januari 1904 tot 22 juni 1935, alsmede een door ir. Dumont vervaardigde restauratieschets van het pand Zijlstraat 97; de restauratie werd niet volgens deze tekening uitgevoerd (van de heer C. L. Dumont te Amersfoort) een tekening van de Voldersgracht (van de heer M. W. Treurniet). een smeedijzeren ophangrek, oorspronkelijk gebruikt voor stookgereedschap (van de heer A. H. Koning). het boek „Hart van Kennemerland" door drs. J. van Venetiën, uitgegeven ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de Koninklijke Nederlandsche Hoogovens en Staalfabrieken N.V. (van de Raad van Bestuur) De bouwfragmenten, afkomstig van verdwenen huizen en gebouwen, die reeds jaren op de zolder van de Hoofdwacht lagen opgeslagen werden ter bewaring gegeven aan de Af deling Monumentenzorg van het Bedrijf Openbare Werken. Een gespecificeerde lijst hiervan berust in ons archief. Moge lijk kan men bij restauratie van bepaalde panden van deze fragmenten gebruik maken. Publiciteit Ook in 1968 besteedde het Haarlems Dagblad ruime aan dacht aan de activiteiten van onze vereniging. Het blad startte een serie artikelen over bouwkunst in Haarlem, (geschreven door de heer R. Blijstra) rijk voorzien van afbeeldingen. In „Wegwijs", het informatieblad van het Dekenaat Haar lem, werd op 20 september ons jaarboek besproken; op 22 en 29 november werden in de rubriek „Haarlems Kommentaar" door ons lid Ben Jacob (pseudoniem) informatieve artikelen over onze vereniging geplaatst, waardoor wij een aantal nieuwe leden konden boeken. De secretaris werd verzocht de wekelijkse quizvraag met betrekking tot Haarlem, verzorgd door de Algemene Haar lemse Ziekenomroep Radio Parade, van commentaar te voor-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1968 | | pagina 20