17 zien. Ook hierdoor kon het werk van onze vereniging onder de aandacht van velen worden gebracht. De tentoonstelling, die het gemeente-archief in de Hoofd wacht inrichtte (fraaie oude prenten), trok de nodige belang stelling en deed velen kennis maken met ons oude verenigings gebouw. Besluit Het jaar 1968 overziende, mogen wij vaststellen, dat de be langstelling voor het verleden (maar ook het heden!) van onze stad is toegenomen. Het bestuur verheugt zich hierover, doch het realiseert zich wel dat nog veel gedaan moet worden om een groot deel van onze stad- en streekbewoners te interes seren in de doelstellingen van onze vereniging. Het aantal leden is weliswaar toegenomen, doch voor Haarlem en om streken is dit aantal beslist te laag. Een woord van dank aan het personeel van de Erven F. Bohn N.V., dat ook in het afgelopen jaar weer veel werk voor onze vereniging verzette speciaal waar het de verzorging van onze uitgaven en de ledenadministratie betreft is hier zeker op zijn plaats. Met eerbied herdenken wij de heer M. F. Heemskerk, die in juli op bijna 80-jarige leeftijd overleed en die in zijn leven veel administratieve werkzaamheden in het belang van onze vereniging heeft verricht. Gaarne wil ik dit jaarverslag besluiten met u allen op te wekken het bestuur in het komende jaar te begeleiden met uw suggesties. Uw opmerkingen, uw signaleringen waar his torisch stadsschoon verloren dreigt te gaan, uw schenkingen van prenten, geschriften of archivalia met betrekking tot de stad Haarlem en omgeving zullen op hoge prijs worden ge steld. Wie zich wil inzetten voor een verantwoord behoud en een harmonische ontwikkeling van Haarlem zal zeker morele en daadwerkelijke steun vinden bij onze vereniging. Moge „HAERLEM" in het jaar 1969 verder opbloeien! G. Wiegel Secretaris

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1968 | | pagina 21