Dr. HENRI ARTHUR PHILIP HARTOG 5 januari 190828 januari 1968 Eind januari 1968 is op 60-jarige leeftijd overleden Henri Hartog, bekend cardioloog hier ter stede. In 1908 in Nijmegen geboren kwam hij reeds in 1925 als medisch student in het Utrechtsch Studenten Corps aan en ondanks dat hij intensief deelnam aan het studentenleven deed hij in 1932 zijn arts examen, waarna hij assistent werd bij de beroemde Prof. Heymans van den Bergh, bij wie hij in 1935 promoveerde. Hierna specialiseerde hij zich als een der eersten in de car diologie en vestigde zich nog voor de oorlog in Haarlem. De bezettingstijd bracht voor hem en zijn familie een grote ommekeer in zijn tot dan toe vrijwel rimpelloos verlopen leven, maar geholpen door goede vrienden kwam hij persoon lijk hier toch zonder lichamelijke en geestelijke schade door heen. Het ondervonden leed maakte hem allerminst verbit terd of wraakzuchtig. Na de oorlog had hij een groot aandeel in de activiteiten van de Haarlemse artsengemeenschap, die hij in vele functies diende, o.a. als voorzitter van de Afdeling Haarlem en Omstreken van de Koninklijke Nederlandse Maatschappij tot bevordering der Geneeskunst en als secre taris van de wetenschappelijke commissie van het in 1965 te Haarlem gehouden Ledencongres van deze Maatschappij. Ook in de Cardiologenvereniging nam hij een vooraanstaande plaats in zowel door zijn wetenschappelijke bijdragen als op organisatorisch gebied als secretaris en later als voorzitter van deze vereniging. Door zijn optreden en werken stond hij hoog aangeschreven bij de medische staf van het Elisabeths Gasthuis waar hij voornamelijk zijn praktijk uitoefende. Op verzoek van Prof. van Creveld nam hij de leiding op zich van de cardiologie in de kinderkliniek van de Gemeentelijke Uni versiteit te Amsterdam en de laatste jaren beperkte hij zijn praktijk te Haarlem ook tot de kindercardiologie, toen hij in

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1968 | | pagina 23