24 trekkelijk, en het subsidie van de gemeente droeg ertoe bij, dat er een mes gekocht kon worden om die boterham te snij den. Van Gink werd organisator met behulp van vele comi- té's, waarin mensen met klinkende namen de belangrijkheid onderstreepten en zwoegende Jansens het werk deden van Flora Haarlem Lichtstad, van de feesten rondom „Zeven Eeuwen Haarlem", van corso's in de zomer, bloemenkoning- innen en feeën. Het was een heerlijke tijd waarin hij toen leefde. De liefhebberij om samen wat tot stand te brengen zonder status of overheidsgeld weelde tierig. Men wilde wat voor de stad doen, voor de mensen die eerst een langdurige crisis en later een oorlog meemaakten. Van Gink was een zakenman, die door zakenlieden zelden begrepen of erkend werd. Zijn bonhommie straalde van zijn gezicht en midden onder een ernstig gesprek kon hij ineens de laatste mop vertellen, die dan spoedig gevolgd werd door een reeks van eerdere datum. Als het prachtig zomerweer was kon hij spottend tegen zijn vrouwelijk personeel zeggen: kinders, vandaag is het geen dag om te werken, iedereen moest eigenlijk vrij krijgen. Begrijpende dat zijn visie niet gewaardeerd kon worden door het bestuur liet hij dan als tegemoetkoming een grote doos gebak aanrukken. Diezelfde bonhommie en opmerkelijke levensblijheid kwam hem zeer te pas bij het werven van donateurs en het verkrijgen van pro deohulp. De overheid liet de Stichting en haar directeur oorspronkelijk maar zo'n beetje modderen en het heeft hem later dan ook verdroten, dat zijn opvolger het werk op een degelijke financiële basis kon overnemen. De stormachtige ontwikkeling van het vreemdelingenverkeer of toerisme heeft hij als directeur nauwelijks meegemaakt. Toen wij hem in de aloude Waag voor het laatst zagen op 17 oktober 1966, bij het afscheid van wethouder D. Geluk als voorzitter van de Stichting Haarlems Bloei, werden cijfers genoemd. In 1937 was het budget 7.000,—, in 1967 niet minder dan ƒ320.000,—, met een omzet van een en een kwart miljoen.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1968 | | pagina 28