PIETER ANTON HEERES 1 januari 19013 juni 1968. Als Groninger kwam dokter Heeres in 1939 naar Haarlem, als Groninger werd hij op 6 juni 1968 in aanwezigheid van een kleine groep familieleden en vrienden begraven op het kerkhof in Norg (Dr.). Hij was altijd Groninger gebleven. Tussen 1939 en 1968 echter ligt een periode van activiteiten in Haarlem als geneesheer-directeur van het St. Elisabeth's of Groote Gasthuis, zodat in deze stad bijna 27 jaren van zijn werkzaamheid hebben gelegen op het terrein van het zieken huiswezen, dat hij ook in landelijke organisaties en bij plaat selijke problemen elders, heeft gediend. Zijn komst naar Haarlem in het aloude St.Elisabeth's of Groote Gasthuis moet hem, niet alleen door zijn beroep als medicus, maar ook door zijn warme belangstelling voor his torie en traditie, grote voldoening hebben geschonken. Toen hij kwam was hij nog jong; nadat hij, benoemd toen hij 29 jaar was, reeds op 30-jarige leeftijd geneesheer-directeur was geworden van het Wilhelminaziekenhuis in Assen, wisten het toenmalige college van regenten van het Groote Gasthuis en het gemeentebestuur van Haarlem hem er in 1939 toe over te halen op 38-jarige leeftijd geneesheer-directeur in Haarlem te worden. In 1931 was hij de jongste geneesheer-directeur van ons land; toen hij 1 januari 1967 met pensioen ging, was hij derhalve ook de geneesheer-directeur met het grootste aantal dienstjaren in het gehele land. Hij was in 1925 arts ge worden en had onder prof. dr. H. J. Hamburger eerst en prof. dr. L. Polak Daniels later, in Groningen zijn opleiding als internist ontvangen en voltooid. Hij werd alras bekend in Nederland. Zijn naam als direc teur van een groot ziekenhuis in Haarlem, dat ook toen uit stekend bekend stond, zijn bestuurlijke kwaliteiten en ook de wijze waarop hij met mensen omging, waren er de oorzaak van, dat hij een groot aantal jaren (elf) voorzitter geweest is

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1968 | | pagina 31