28 van de Geneeskundige Vereniging tot bevordering van het ziekenhuiswezen (een vereniging van ziekenhuis-directeuren). Daarnaast was hij bestuurslid of lid van: de Stichting Het Nederlandse Ziekenhuiswezen de contactcommissie van laatstgenoemde stichting met de Vereniging van Katholieke Ziekenhuizen de voorlopige „Verplegingsraad" de commissie geneeskundige diensten van het Ministerie van Defensie, adviserend over de positie van de mili taire hospitalen de Stichting Seminarium voor Practische Gezondheids zorg de Stichting tot bevordering van de opleiding van ver- plegenden voor leidende functies de Commissie voor het oprichten van het Ziekenhuis instituut de Stichting Erefonds voor Oud-verpleegsters en het te huis voor Oudverpleegsters in Hilversum. Afgezien van zijn kwaliteiten in het leidinggeven ook op landelijk niveau, verdienen twee punten in deze gegevens, bijzondere aandacht. Het zijn het lidmaatschap van de com missie voor het contact tussen de Stichting het Nederlandse Ziekenhuiswezen en de Vereniging Katholieke Ziekenhuizen en zijn arbeid op het terrein van de hulp aan oud-verpleeg sters. In die eerste hoedanigheid steunde hij geheel op ener zijds weliswaar zijn erkenning van de betekenis van de levens beschouwing op het terrein van de zorg voor zieken, ander zijds echter op een bijna hartstochtelijk verlangen om de scheiding op grond van confessie, politiek e.d. zoveel mogelijk af te zwakken. Hij was een man, die niet de scheiding zocht maar de binding tussen mensen van verschillende rang en stand, confessie, politiek e.d. Dit bracht hem er in Haarlem toe stappen te ondernemen tot een samenwerking tussen de Haarlemse ziekenhuizen, die vlak voor hij in 1967 ernstig ziek werd, haar beslag had gekregen. De apotheek van de ge zamenlijke ziekenhuizen, gebouwd op het terrein van het nieuwe Groote Gasthuis in Schalkwijk, is daar een eerste

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1968 | | pagina 32