kennis van de heilige Elisabeth. Deze laatste zal blijken uit een boekwerkje, kort voor zijn dood gereed gekomen, van zijn hand afkomstig, getiteld Elisabeth van Hongarije, landgravin van Thüringen en Hessen, uitgegeven bij Grafische Inrichting N.V. Enschedé Zn. te Haarlem. En wat de gang van zaken in het ziekenhuis betreft: de ouderdom van de gebouwen, de kort na zijn komst begonnen oorlog, de na de oorlog ingezette dynamiek in de ontwikkeling der geneeskunde, opvattingen over personeelsbeleid en de ont wikkeling van de plaats van de medici (medische staf) in het ziekenhuis, stelden steeds hogere eisen aan zijn capaciteiten. Hij was een man met sterk gevoel voor traditie enerzijds, maar soms ook verrassend (als hij eenmaal overtuigd was van het serieuze) open tegenover het nieuwe. Paternalis tisch in de aanpak van de zaken van de leiding van het Gasthuis en graag een vriend en toeverlaat van ieder, die onder zijn verantwoordelijkheid werkte en ook voor zijn col lega's-medici. .Sociaal sterk bewogen, maar niettemin niet iemand, die alles in gedetailleerd geregelde posities vastge legd wilde zien. Man als hij was van het gentleman's agree ment, gebaseerd op goede stijl en vertrouwen. Dr. F. E. Posthumus Meyes schreef dan ook in een „In memoriam" als bijlage tot de agenda voor de vergadering van de afdeling Haarlem van de Koninklijke Maatschappij tot bevordering der Geneeskunst van 16 oktober 1968, dat dokter Heeres een organisator was par excellence en een uitstekend voorzitter van vergaderingen, dat hij steeds de hoofdlijnen wist vast te houden en zijsporen te vermijden, de essentie van vraagstuk ken snel te vatten en onder woorden te brengen. „Gezag" aldus dokter Posthumus Meyes „had de heer Heeres door zijn bepaald heel intelligente wijze van beschouwen van de dingen en door zijn grote kennis van zaken op medisch en op maatschappelijk terrein". In een groot ziekenhuis als het St. Elisabeth's of Groote Gasthuis vinden op gezette tijden ook in de medische staf en in het verpleegsterscorps en andere afdelingen emotionele voorvallen plaats en mopperen was ook onder Heeres' direc-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1968 | | pagina 34