31 teurschap wel eens aan de orde. Wanneer medische leiding, verpleegsters, administratieve medewerkers, e.d. wel eens prat gaan op de hoge standing van „hun" ziekenhuis, mogen zij beseffen, dat de invloed van dokter Heeres daarop en op de samenstelling van het personeelsbestand groot is geweest. Buiten het Gasthuis was hij voor Haarlem en omgeving van betekenis, omdat hij contacten organiseerde tussen artsen en ziekenhuis, belangrijke sprekers van buiten soms ook op niet medisch terrein wist te halen en zo de horizon trachtte te verbeteren van hen, die op medisch terrein in deze contreien verantwoordelijkheden dragen. Hij was iemand! Die alleen reeds in zijn gaan door het ziekenhuis door zijn persoonlijkheid opviel. Niettemin voor wie hem goed kenden een ontvankelijk en nederig mens. Een bewonderenswaardig gastheer in het ziekenhuis, maar vooral in zijn woning aan de Wagenweg. In de gezellige woonkamer had hij graag de leiding van disputen met gasten en hij schonk hun van de beste dranken, die denkbaar zijn, wijn kenner als hij was. Nog eenmaal dr. Posthumus Meyes ci terend „Hij had in deze functie een grote stijl; hij domineerde in het gezelschap als ontvanger met gevoel voor decorum en préséance, als regulator van schenken en presenteren, als causeur met brede gevarieerde terreinen van belang stelling en kennis, en dat alles op een losse ontspannen manier, waardoor de gezelligheid en de sfeer gewaar borgd werden. Vele collegae hebben ook persoonlijk banden met hem gehad, waardoor zij alle reden hebben om met sympathie of dankbaarheid aan hem te denken. Hij deed graag iets voor iemand; hij gebruikte zijn re laties met de talloze, voor een groot deel ook belangrijke mensen, die hij kende, graag om iemand een dienst te bewijzen of iemand voort te helpen. Hij deed dat niet alleen uit een gevoel van eigen sociale importantie, maar vaak uit het affectief betrokken zijn bij het lot van de persoon, met wie hij te maken had. Want hij had naast zijn grote intelligentie ook een heel gevoelig hart."

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1968 | | pagina 35