32 Toen zijn vertrek als geneesheer-directeur op 31 december 1966 in het zicht kwam, bereidden velen in het land en in het bijzonder in Haarlem zich reeds voor op de aanbieding van een hartelijk afscheid aan deze man, die zo velen aan zich ver plicht had. Een groot afscheid kon het nauwelijks worden. In zeer kleine kring slechts was bekend, dat hij reeds lang on geneeslijk ziek was. Men mag er dankbaar voor zijn, dat hij op 4 maart 1967 kans zag een afscheidsreceptie te ervaren, waar in talrijken uit den lande nog gelegenheid hadden er van te getuigen, hoe veel hij heeft betekend voor het nederlandse ziekenhuiswezen in het algemeen. Het afscheid vond plaats in het reeds gereed zijnde zusterhuis van het nieuwe, nog in aanbouw zijnde St. Elisabeth's of Groote Gasthuis in Schalk wijk. Het moet voor hem een grote vreugde geweest zijn om daarbij eindelijk nog voor zijn ogen waar gemaakt te zien, dat de bouw van een nieuw ziekenhuis ter vervanging van het al te oude, al te veel zorg vereisende gebouwencomplex aan Gasthuisvest en Groot Heiligland, een feit begon te wor den. Hij was dadelijk na zijn komst in 1939 als geneesheer directeur bij de desbetreffende bestuurlijke instanties al be gonnen te betogen, dat er een volkomen nieuw ziekenhuis complex voor in de plaats moest komen. De oorlog brak uit en het herstel na mei 1945 vereiste nog lange tijd voor aan de nieuwbouw kon worden begonnen. Het heeft niet aan dokter Heeres gelegen, dat het nog zo lang geduurd heeft. Integen deel. Maar nu is het dan op komst. Helaas kan hij het zelf niet meer voltooid aanschouwen. Op 3 juni 1968 overleed dokter Heeres na een ernstig, bijna onnavolgbaar gedragen lijden. Zijn werken in Haarlem verdient in dit Jaarboek met ere gememoreerd te worden. W. Mensink Sr.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1968 | | pagina 36