ZUSTER MARIA ELIZABETH MERISON 5 september 189530 juni 1968 Op 30 juni overleed in Engeland, waar zij met mijn zuster en mij met vacantie verbleef, Zuster M. E. Merison, op 72- jarige leeftijd. Gebofen uit een groot gezin in Goes, kwam zij op 18-jarige leeftijd naar het Elaarlemse Diaconessenhuis voor haar ver pleegstersopleiding. Na haar examen werkte zij enige jaren op de klasse-afdeling en werd daarna wijkzuster in de wijk Kleverpark en omgeving. Begin 1924 werd zij aangesteld als Zuster voor Maatschap pelijk werk, afd. Diaconessenhuis van de Elaarlemse Ver eniging Maatschappelijke Zorg voor Zieken. Tegen het einde van dat zelfde jaar mocht ik haar in dat werk gaan helpen en het is mijn grote voorrecht geweest, gedurende ruim 31 jaar, samen met haar, lief en leed van het Maatschappelijk Ziekenhuiswerk te hebben mogen delen. Zuster Merison had, behalve een zeer helder verstand, de gave, zich volkomen te kunnen verplaatsen in de moeilijk heden en zorgen van de zieke, in sociaal moeilijke omstandig heden verkerende mens. Intuïtief voelde zij aan, waar het haperde in het gezin of bij eenzame ouden van dagen en dan stelde zij ook alles in het werk om te kunnen helpen, materieel èn moreel. De materiële noden waren in die jaren omstreeks 1930 ontstellend groot door de alom heersende werkeloosheid. Behalve bij alle te betrekken instanties, werd door ons in die jaren heel wat afgebedeld bij goed gesitueerde inzittenden van Haarlem en omstreken. De toenmalige directeur van een van de gemeentelijke diensten schreef mij, naar aanleiding van haar overlijden: „de argumenten van Zuster Merison waren immer zó over tuigend, dat u beiden altijd precies bereikten, wat gevraagd

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1968 | | pagina 41