Mr. ANTON EVERT CORNELIS DE GROOT VAN EMBDEN 6 maart 189430 augustus 1968 Op 30 augustus overleed in zijn laatste woonplaats, Rolde (D), „Kees" de Groot van Embden, geen Haarlemmer van geboorte, maar een man, die in de Haarlemse gemeenschap en daarbuiten, jarenlang zo'n belangrijke rol heeft vervuld, dat met recht gesteld kan worden, dat Haarlem het verlies van een van haar beste zonen heeft te betreuren. De Groot van Embden werd in Groesbeek geboren, door liep de lagere school in Zaltbommel, waar zijn vader burge meester was. Toen zijn vader naar Doetinchem in die functie benoemd werd, bezocht hij aldaar het Gymnasium, waar hij het einddiploma in 1912 behaalde. In hetzelfde jaar vestigde hij zich in Groningen als student in de Rechten. Zijn studie werd onderbroken door de 1ste Wereldoorlog, in welke peri ode hij zich vrijwillig voor de mobilisatie bij het reservekader had aangemeld. Onmiddellijk daarna, op 9 october 1919, behaalde hij de graad van Mr. in de Rechten door een pro motie op stellingen. Op 1 november van hetzelfde jaar trad hij reeds in dienst van de Rotterdamse Bankvereniging in den Haag, waar hij op 5 januari 1920 in de echt werd verbonden. Reeds in zijn „Haagse" periode, gedurende een korte periode onderbroken door zijn functie van directeur van het Schiedamse bijkantoor van de Robaver, werd hij lid van verschillende besturen, o.a. van de Nutscholen en van de Mij. ter bevordering van de Woordkunst (Albert Vogel!), dit laatste, omdat hij opviel door zijn goede woordkeuze en kennis van goed Nederlands. In de sport maakte hij zich toen verdienstelijk door op te treden als leider van jeugdelftallen van H.V.V. Met zijn benoeming tot Directeur van de N.V. De Haar lemse Hypotheekbank een benoeming, welke in die tijd als

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1968 | | pagina 43