ADRIANUSJOHANNES DE LANDMETER 17 juli 18838 december 1968 Wanneer de kinderen en kleinkinderen van Adrianus Jo hannes De Landmeter kennis geven van het overlijden van hun vader en grootvader op 8 december 1968, luidt de aanhef van dat bericht: „Na een leven vol toewijding aan ons en vele anderen, hierin gedragen door zijn vast geloof zij had den hun woorden niet beter kunnen kiezen: een gelovig mens die zich met zijn ganse wezen heeft gegeven aan zijn gezin en de gemeenschap. Adriaan De Landmeter, op 17 juli 1883 in een Haarlems middenstandsmilieu geboren, trad op 1 februari 1901 in dienst van de gemeente Haarlem als ambtenaar ter gemeente secretarie. Al spoedig bleek dat hij behoorde tot die ambte naren, aan wie men elke taak kon opdragen met de zekerheid dat die naar behoren zou worden uitgevoerd; zijn loopbaan op het stadhuis is daarvan een duidelijk bewijs: op vele af delingen is hij werkzaam geweest met zeer uiteenlopende taken, veelal ook met speciale opdrachten, waarvoor de eigen schappen van een „all round" ambtenaar werden vereist. In 1916 werd hij benoemd tot chef van de afdeling personeels zaken in de rang van commies; men bedenke hierbij dat de titulatuur en de rangaanduiding in die tijd lager waren dan in onze dagen. In die functie had hij een werkzaam aandeel in de totstandkoming van het Georganiseerd Overleg in ambtenarenzaken, ingevoerd in 1918, een subtiele aangele genheid, waarbij een tactische benadering veelal niet over bodig was. In april 1920, toen de toenmalige gemeente secretaris Mr Dr J. Wijtema benoemd werd tot burgemeester van Dordrecht en ondergetekende diens opvolger werd, werd de heer De Landmeter aangewezen tot loco-secretaris met de (reeds bestaande") titel van „griffier", voor een functionaris

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1968 | | pagina 52