CORNELIS CHRISTIAAN VAN BEAUMONT 24 maart 189113 december 1968 Cornells Christiaan van Beaumont werd geboren te Haar lem, waar hij de school van Loran bezocht. Hierna volgde de Ambachtsschool, om het timmervak te leren. Tijdens zijn praktijktijd bezocht hij s'avonds de Burger Avondschool waar hij o.a. lessen kreeg van de heren H. Korringa en A. van der Spek. Na zijn praktijktijd, ging hij naar de Hendrick de Keyser school te Amsterdam, afd. Bouwkunde en daarna volgde hij de school voor Hogere Bouwkunde. Alzo goed voorbereid, ging hij werken op diverse architectenbureau's, o.a. bij Jaap London, Posthumus en Tjeerd Kuiper. In 1923 vestigde hij zich als architect in Haarlem, in het perceel Julianalaan 321, waar hij zijn verdere leven bleef wonen. In 1937 huwde hij met mejuffrouw F. G. J. Geijl, uit een bekende aannemersfamilie in Haarlem afkomstig, die de ge hele administratie van zijn architectenbureau verzorgde. Hij had grote belangstelling voor de architect Berlage en diens bouwwerken. Hij bouwde een groot aantal villa's in Haarlem en verre omstreken. Vele winkelverbouwingen, de fabriek en de kan toren van Hin's Kousenfabriek, de laboratoria, koelkamers en vergaderzalen van het Wetenschappelijk Laboratorium voor Bloembollencultuur te Lisse waren zijn werk. Zijn laatste grote werk was de bouw van de Nederlandsche Middenstandsbank aan de Ged. Oude Gracht te Haarlem. Hij was zeer geïnteresseerd in de oude bouwstijlen en hij kon zich hierin geheel uitleven bij de opdracht van perceel Kruisstraat 26 voor de heer L. E. Q. Nolf. De opdracht was een renaissance gevel en dat is het gewor den. Kort na zijn overlijden werd in Haarl. Dagblad deze gevel

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1968 | | pagina 56