TEN GELEIDE Voor U ligt een gedeeltelijk vernieuwd Jaarboek, onder andere gevolg van het feit dat het bestuur van onze vereni ging in 1967 heeft besloten een aparte redactiecommissie in het leven te roepen. Behalve het nieuwe omslag een afbeelding van ons ver enigingsgebouw „De Hoofdwacht is de inhoud met een aantal vaste rubrieken uitgebreid. De redactie is verheugd dat zij de Werkgroep Kennemerland van de Archeologische Werkgemeenschap Nederland bereid vond een overzicht te geven van de voornaamste archeologische activiteiten uit het afgelopen jaar in en om Haarlem. Zij hoopt nog vele ver slagen van deze werkgroep in volgende jaarboeken te kunnen publiceren. De redactie is bijzonder dankbaar voor de toezegging van mejuffrouw G. Ratelband dat zij jaarlijks een bibliografisch overzicht van publikaties over Haarlem zal verzorgen, als supplement op haar voortreffelijke, tot 1960 bijgewerkte, bibliografie van Haarlem. Mejuffrouw Ratelband zal op ver zoek van de redactie in dit en in de twee volgende jaarboeken van onze vereniging de in de jaren 1960-1970 verschenen publikaties behandelen, waarna vervolgens jaarlijks de in dat jaar verschenen publikaties genoemd zullen worden. Het ge volg van een en ander is dat zo een compleet bibliografisch overzicht over Haarlem tot stand kan komen Publikaties verschenen tot 1875: C. Ekama, Catalogus van boeken, pamfletten, enz. over de geschiedenis van Haar lem Haarlem 1874- 75. Publikaties verschenen tussen 1876 en 1960: G. Ratelband, Bijdrage tot een bibliografie van Haarlem 1876-1960, Haarlem 1968. Publikaties verschenen tussen 1960 en 1970: Jaarboeken „Haerlem" 1968, 1969 en 1970. Vervolgens jaarlijks een aanvulling in het Jaarboek „Haerlem".

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1968 | | pagina 7