88 - twee derde parten ende de bruyckers voor een derde sal wer den gedragen. Des dat de bruyckers voor 't geheel sullen weesen executabel ende de verschoote twee derde op de eyge- naers verhalen off aen hare huyrpenningen korten sullen mogen. Onder stont: aldus geresolveert op 't raethuys der stadt Leyden den twaelffden november sestienhondert vijff ende tzeventigh ende t'oirconde deese geteyckent. En was onder- teyckent J. Hulshout en Groenendijck. Bijlage II. OA Rijnland 9709A, folio 9 verso e.v. Resolutie genomen bij de Heeren Dijckgraeff, Hoogen Heemraden ende Hooftingelanden van Rijnlant in't gemeen- lantshuys binnen Leyden vergadert wesende den drien- twintighsten december sestienhondert vijff en tzeventigh. Bij den Heere van Maesdam, Dijckgraeff van Rijnlandt, vanwegen de Heeren Hooge Heemraden aen de Heeren Hooftingelanden sijnde gedaen een succint ende sommier rapport van de devoiren ende alle de imaginable middelen die 't zedert den tijt van de doorbraeck in de Sparendamsen dijck onophoudelijck daeraen waeren te werck geleyt ende geappliceert met verder verhael van de rampen ende sware afflictiën, die door de twee groote stormen ende specialijck door de laeste hooge vloet ende gewelt van water door op donderdagh laestleden een gedeelte van de kistdam ter lenghte van dertien en een halve roede was weghgeruckt ende bovendien nogh ettelijcke paelen meer op een andere plaets hadde uytgevloeyt, dat ooc'k eene affreuse diepte hadde ver- oorsaeckt. En vermits de voorschreve rampen ende onge- lucken weder op nieuws moste werden bij de hant genomen en geredreseert ende merckelijck door de voorschreve nieuwe afflictiën verswaert waeren is de gemelte Heeren Hooftinge-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1968 | | pagina 92