10 De verbetering van de zuidelijke toegang tot onze stad vanaf Heemstede, door verbreding van de Zuiderhoutlaan en de Fonteinlaan, welke thans in uitvoering is, betekent eveneens een noodzakelijke voorziening ter opvanging van het steeds toenemende verkeer. De verdere voltooiing dezer werken, in 't bijzonder ook de verdubbeling van de Spanjaardslaan en de oplossing van het kruispunt met evengenoemde lanen volgen wij met belangstelling. De avond, waarop door het Gemeente-bestuur voor de bewoners van het Zuiderhoutpark en omgeving voorlichting t.a.v. deze plannen werd gegeven, hebben Uw voorzitter en secretaris bijgewoond en van de gelegenheid gebruik gemaakt om enkele opmerkingen te maken, o.a. met betrekking tot de moeilijke aansluiting van de Churchill-laan ter plaatse van St. Jacob in de Hout. Het is wel jammer dat veel bomen moesten sneuvelen. Wij hopen dat het aanbrengen van een passende aanvullende nieuwe beplanting niet vergeten zal worden. Behalve de rijdende, roepen vooral de stilstaande voer tuigen problemen op. Met het parkeer-vraagstuk worstelen practisch alle steden. Het is een moedig initiatief geweest om een parkeergarage aan de Raaks te bouwen, welke in record tijd zover gereed kwam, dat zij nog vóór het St. Nicolaas-feest in gebruik genomen kon worden. Er zullen echter meer van dergelijke garages moeten komen om het parkeren in de nauwe straten van de binnenstad te kunnen verbieden. Een plan voor een parkeergarage in de plaats van het huidige hoofdgebouw van het St. Elisabeth's Gasthuis, dat door die instelling verla ten zal worden, zodra het nieuwe ziekenhuis gereed zal zijn, menen wij echter met klem te moeten afwijzen. Dit standpunt is door Uw secretaris verdedigd tijdens een bijeenkomst, welke op initiatief van de heer W. C. M. Holt op 22 oktober 1970 ten stadhuize werd gehouden. Wat betreft de aanleg van het te vernieuwen stationsplein, dat niet alleen een verkeers-, maar ook een bebouwings-vraag- stuk van de eerste orde is, verheugt het ons dat door het initia tief van de Kring Haarlem van de B.N.A. en door de onzer zijds naar voren gebrachte overwegingen, het Gemeente-be-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1970 | | pagina 12