11 stuur besloten heeft de plannen voor deze belangrijke ingangs poort van Haarlem opnieuw in studie te nemen. Wij hopen wel dat het vinden van een oplossing, onze stad waardig, niet lang op zich zal laten wachten, want de toestand, die is ontstaan door het opruimen van de oorspronkelijke af tandse bebouwing, maakt een troosteloze indruk. Ook elders in onze stad zijn gaten gevallen, voorafgaand aan vernieuwing. Wanneer deze te lang op zich laat wachten, vrezen wij dat bij onze stadgenoten een gevoel van onbehagen ontstaat. Daarom menen wij dat het een goed besluit is om het Zuiderhofje, dat nog in goede staat verkeert, niet af te breken, al heeft het dan ook architectonisch geen betekenis. Hoewel wij het nog steeds betreuren, dat de cultuur-histo risch typische panden Overbeek en Oostenhout (Dreef 38 en 40) zijn afgebroken, hebben wij, bij kennisname van het be stemmingsplan Dreef-hoek Hazepaterslaan en bezichtiging van de maquette van de aldaar ontworpen bebouwing, de in druk gekregen dat ter plaatse een zeer aanvaardbare oplossing tot stand zal kunnen komen. Het gereed komen van de restauratie van Groot Heiligland 19, waarmede wij de Stichting Diogenes gaarne gelukwensen, heeft nogmaals overtuigend aangetoond dat het zeer wel mo gelijk is om een cultuur-historisch pand niet alleen te behou den, maar juist voor bewoning aantrekkelijk te maken. Om dezelfde reden verheugt het ons dat inmiddels de res tauratie van Huize Zomerlust, Wagenweg 65, gereed gekomen is. In ons vorig Jaarverslag werd reeds vermeld dat de Burge meester dit pand tot zijn privé woning had uitgekozen. Nu het door de eerste burger van onze stad in verzorgde staat wordt bewoond, is het een goed voorbeeld, hoe een dergelijk voor naam historisch huis ook in deze tijd uitstekend voor represen tatieve bewoning dienst kan doen. De hierboven genoemde, reeds in gang gezette reeks van maatregelen tot sanering van het verkeer, zal zeker bijdragen tot betere bewoonbaarheid van de binnenstad, waardoor, naar wij hopen en verwachten, belangrijk meer cultuur-historische panden gerestaureerd en voor bewoning geschikt gemaakt

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1970 | | pagina 13