151 Weer 10 jaar later, op 21 Februari 1917, komen hiervoor 2 nieuwe verordeningen in de plaats, nl. de Verordening op de Markten in Haarlem en die, houdende de vaststelling der plaatsen en tijden voor de markten te Haarlem. Van de eerste bepaalt „Artikel 1 „De volgende markten worden gehouden: „7° de jaarmarkt voor bloemen en planten", terwijl de laatste de Luilakmarkt op de ons thans bekende wijze regelt in „Artikel 7: „De jaarmarkt voor de bloemen en planten wordt gehouden „op Vrijdag en Zaterdag onmiddellijk voorafgaande aan „den lsten Pinksterdag". „Zij vangt aan op Vrijdagnamiddag te 4 uur en eindigt „des Zaterdags te 12 uur 's middags". „Zij wordt gehouden op den Gasthuissingel en Kamper singel". Al krijgt men uit deze gemeentelijke verordeningen wel een andere indruk, toch werd de Haarlemse Luilakmarkt al zeker een jaar of tien gehouden, voordat van overheidswege plaats en tijd ervan officieel waren vastgelegd. Daarvan bevat het Amsterdamse dagblad „De Echo" de oudste beschrijving: in zijn „Geillustreerd Zondagsblad" van 11 November 1899 situeert het blad de marktactiviteiten op de Kampervest nabij het Spaarne en noemt deze „een der vele eigenaardige gebruiken uit vroeger dagen, die door de inwoners van Haarlem nog in hooge eer wordt gehouden". Het volgende jaar verschijnt dan de „Oprechte Haarlem- sche Courant" met een afzonderlijke „Stadseditie", die op Dinsdag 5 Juni 1900 7 weet te berichten: „Reeds gisteren kwamen als vorige jaren van elders „(voornamelijk van Aalsmeer) tal van bloemenkweekers „met hun planten, en in de schemering werden hun uit stallingen van de Groote Houtpoort tot de Kamper- Straat bezocht door ouden en jongen". Ook in 1901 brengt de „Stadseditie" op 28 Mei, zowel in

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1970 | | pagina 153