164 kreeg. Als de lepeltjes niet zuiver glommen, ging hij ze zelf poetsen. Telkens verdwenen van die knechts, die gezondigd hadden, maar dan kwamen er 's anderen daags weer nieu we, gerecruteerd uit het Amstel Hotel, waar hij commissa ris was. Oude getrouwe knechts, wien het leven te druk werd, werden beloond met een conducteurschap bij de H.IJ.S .M. Ik heb jaren nog van dezulken gekend. In 1882 gebeurde een groot spoorwegongeluk bij station Vogelen zang in den Zomer. Hij er terstond heen met het rijtuig en verbandmiddelen, wijn, cognac en massa's geld mede. Een najaarsdag waren wij aan't wandelen bij de oranjerie tegen twaalf. Daar komt Grootpapa de trapjes uit het duin af, heel alleen met acht hazen op zijn nek en trotsch als een pauw, dat hij no. 9 juist op het hooge duin achter het huis geschoten had. 't Was dan ook een praestatie. In Zomer 1882 gaf hij een groot zwemfeest in de kleine vijver op Elswout, allerlei vrienden in zwembroekjes (bad pakken bestonden niet) en met kransen van eikenbladen „en sautoir" en om den kop. Een potsierlijke vertooning, waarnaar wij met Grootmama moesten kijken. Ik weet de plek nog. Zeer wel herinner ik mij de bruiloft zijner tweede dochter Mathilde met mr. J. Luden op 13 Juli 1882. Prachtig weer en het laatste feest op het oude Duinlust, dat op afbreken stond. Een paar dagen vroeger had oom W. Borski een groot diner op Belvédère aangericht met bal champêtre en luisterrijk vuurwerk na, wat op Overveen nog nooit gezien was. Alles was op Belvédère kwistig versierd door al het volk van Elswout, dat 's middags een feest tot loon kreeg in de oranjerie. Wij werden 's avonds 9 uit bed gehaald, om van uit ons huis Kenaupark 31 het vuurwerk te zien, hetgeen zeer goed lukte, daar tusschen het Kenaupark en Belvédère alles nog vlak was. Den 13den zie ik Grootpapa en zijn zwager W.B. nog loopen in hunne grijze gekleede jassen met zilvergrijze revers en enorme grijze hooge hoeden. Bei den met groote zwarte plastrons voor. Grootpapa had de oranjerie op Duinlust doen inrichten voor het noenmaal.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1970 | | pagina 166