173 steld de zoon Tiemen George Tiemens Kerssen, die helaas in 1910 overlijdt. Dan wordt een burgemeesterszoon uit Hummelo- Keppel, J. S. M. Vrijland benoemd. Hij is getrouwd met Christina Margaretha, dochter van Tiemens Kerssen senior. De functie wordt op 6 januari 1911 aanvaard en nog steeds woont de negentigjarige heer Vrijland in de rentmeesterswoning. Zijn schoonvader overlijdt in 1915. De jaartallen geven aan, dat mevrouw Van der Vliet-Borski heeft gewerkt met twee generaties Tiemens Kerssen en dat de jongbenoemde heer Vrijland haar niet lang heeft gekend. Tiemens Kerssen senior bezoekt haar bijna dagelijks om vijf uur en bij het klimmen der jaren laat zij steeds meer aan hem over: „Als u denkt, dat het goed is, dan moet het zo gebeuren." Zij wordt door de vroegtijdige dood van diens zoon diep getroffen en haar reactie is wel typisch voor een Borskihet personeel, dat zeer gehecht was aan de jonge rentmeester, krijgt een gulden op slag per week „als een gedachtenis aan die goede Tiemen, daar zij allen zooveel van hielden". Ze heeft van haar dochter en schoonzoon Burdet die meer moderne opvattingen hebben dan hun omgeving gehoord, dat de overledene een loonsver hoging niet overbodig vond. Ter informatie diene, dat men in die tijd van een gulden per dag kon bestaan. De aanwezigheid van bekwame en getrouwe rentmeesters doet niets af aan het zeer persoonlijke bewind, dat mevrouw Van der Vliet met krachtige hand een kleine dertig jaar voert over haar domeinen. En dat niet alleen. Haar „regering" werkt, zoals we zullen zien, nog lang na. Dat komt door haar liefde voor de overlevende zoon, „oom Emil" in de familie. Indien me uit gesprekken met die familie iets duidelijk is ge worden, dan is het mevrouws voortdurende bezorgdheid over haar lieve „Miek". Zo noemde ze haar zoon Emil, aanvankelijk een goedig kind, weinig begaafd, maar lichamelijk goed ont wikkeld. Hij wordt op haar verzoek door iedereen vriendelijk toegesproken, ofschoon hij weinig reageert. Een trouw bezoeker van Belvédère, Henri van Eeghen, oud ste kleinzoon van mevrouw Van Loon-Borski, heeft me ver teld, dat Emil mee tennist, als zijn nichtjes Luden en Egidius

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1970 | | pagina 175