184 rum en Druyvesteyn, geassisteerd door J. Jonkheer, S. A. de Nooy, G. van der Horst, L. van den Braak, H. Lieste en P. Heydanus. Van de ca tien leden van iedere volksclub was er één zogenaamd corresponderend lid en één adjunct. De ca zestig corresponderende leden vormden tesamen een zestal zogenaamde „corresponderende clubs", die ieder weer twee z.g. dirigerende leden en één adjunct telden. Het doel van deze organisatie was om bij nadering der Fransen de revolutie te helpen slagen, maar naar buiten, voor zover er iets van deze geheime organisatie uitlekte, liet men voorkomen dat het om een afweer-organisatie ging bij een eventuele interventie der Engelsen of om een veiligheidsorganisatie in tijden van oproer. Toen op 19 januari 1795 in Haarlem de revolutie plaats vond geschiedde dit in alle rust en was het niet nodig de ca 600 man der clubs te bewapenen. Vlak voor de revolutiedag werden voorbereidingen getroffen door de heren Van Sijpe- steyn, Cambier, Druyvesteyn, Heydanus, Van der Horst, Velthuysen, Michaël, Lestevenon, Hovens, De Lange, Van Styrum, Tersier, Enschedé, Sterk, Kops, Langcamp, Wanroy en De Waal Malefijt. Koenraad Hovens hield op de Grote Markt een toespraak en er werd een commissie ingesteld die voor de rust en de veiligheid zou zorgen, bestaande uit Ho vens, Pieter Jacob van Eybergen, Pieter Leonard van de Kasteele, Casparus Henricus van Heimenberg Reuvens, Jan Teding van Berkhout en Petrus Josephus Honoré. Op 22 januari werd de municipaliteit, de nieuwe stedelijke regering, verkozen. Deze bestond uit de volgende leden en plaatsvervangende leden: P. L. van de Kasteele, W. A. Lestevenon, J. Teding van Berkhout, J. van Styrum, J. J. Cambier, K. Hovens, J. H. de Lange, J. W. Druyvesteyn, Joh. Enschedé, C. A. Sijpesteyn, H. A. Parvé, P. J. Honoré, P. J. van Eybergen, C. P. Elout, D. J. Canter Camerling, P. Kops Goedschalksz., P. H. Klaarenbeek, J. van Walré, Goed schalk Kops, H. Gerlings, B. Tersier, C. H. van Heimenberg Reuvens, W. Ph. Kops, D. Hoeufft, A. Kreps, L C. Sterk, J. P. Kuenen, A. Heshuyzen, C. C. van Valkenburg, A. Vos Jzn, O. Lewe en J. Hoofman.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1970 | | pagina 186