4 16 derhouden tuin wordt het mooie gezicht op de noordkant van de Janskerk (welke nog wel restauratie behoeft) genoten. Vervolgens wordt de Jansstraat overgestoken en een bezoek gebracht aan de St. Joseph Kerk. De koster, de heer N. van Keulen, geeft een uitgebreid verslag van het ontstaan van deze vroegere kathedraal van het Bisdom Haarlem, gebouwd in 1843 door de waterstaats-opzichter Hendrik Dansdorp. De Mariakapel was afgesloten voor restauratie. Door bemiddeling van de heer F. van Dijk, die dit werk verzorgde en zich onder de aanwezigen bevindt, kan alsnog toegang verkregen en het mooie antieke Mariabeeld bewonderd worden. Tenslotte wordt het gezelschap in de Waalse kerk op het Begijnhof ontvangen door de heer J. van Borssum Buisman, die een historische beschrijving van deze kerk geeft, welke in eerste aanleg dateert uit de dertiende eeuw (herbouwd na brand in 1347). Na de laatste restauratie, uitgevoerd door architect IJ. Kok, ziet het gebouw er weer verzorgd uit. De sacristie en de consistoriekamer mochten ook bezichtigd wor den. 16 meiDe traditionele Luilak-wandeling wordt gehouden naar Vinkenduin. Voor de betreding van dat landgoed had de heer irj. C. Kaars Sijpestein spontaan de gelegenheid geboden. Na bijeen te zijn gekomen op de hoek Herenweg Manpad, wordt gewandeld in de richting Woestduin. Na het verlaten van het landgoed Vinkenduin, gaat het langs Leyweg I naar „De Oase", waar rust wordt gehouden en men zich kan ver kwikken. Vervolgens wordt de door goed weer begunstigde tocht door dit fraaie gebied van Zuid-Kennemerland op het punt van uitgang beëindigd. Het was jammer dat ons be stuurslid Wiegel, die de wandeling georganiseerd had, deze wegens ongesteldheid zelf niet kon meemaken. Zijn echtgenote was echter zo vriendelijk zijn plaats in te nemen. 3 oktoberDe najaars excursie wordt gehouden naar 's-Gra- venhage, waar de leden ontvangen worden door de Geschied kundige Vereniging „Die Haghe". In de hal van het Haagse Gemeentemuseum aan de Stadhouderslaan 41 wordt samen gekomen. Daar geeft de voorzitter van „Die Haghe", Jhr.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1970 | | pagina 18