- 188 voorkomende Cornells Swartbol was letterzetter in onzen dienst; hij was een knappe vent, geen lap, maar verteerde meer dan hij behoorde en maakte zich schuldig aan prac- tijken terzake van welke wij hem hebben moeten wegzenden. Hij is eenmaal in eene der grondvergaderingen als kiezer verkoren, en in hetzelfde rijtuig met wijlen den heer C. Ca- merling naar Halfweg gereden om daar een vertegenwoordiger in eene der vergaderingen te benoemen. Dit gebeurde echter zeer in het begin van de volksregering". Concluderend mag worden gesteld dat het grootste belang van deze publicatie ligt in het feit dat er gegevens over Haar lemse personen in worden bekend gemaakt, welke men anders op geen enkele wijze zou kunnen achterhalen. Opmerkingen als „met een bijzonder talent van spreken begaaft" en „een eerste vuylbek", zijn niet altijd vleiend voor de betrokkenen, maar wel steeds interessant voor hen die geinteresseerd zijn in genealogie en stadshistorie. A. G. van der Steur Alfabetische lijst van Haarlemse patriotten in 1795 met latere aan tekeningen van een onbekende auteur In de hierna volgende lijst wordt na de familienaam en voornamen, door middel van afkortingen, aangegeven waarbij de betrokkene was ingedeeld. Deze afkortingen zijn de volgende: v. lid van een der volksclubs v.A. Adjunct van een der volksclubs v.C. Corresponderend lid van een der volksclubs 1, 2, 3, 4, 5, of 6 geeft aan dat men behoorde tot een der zes Correspondeerende clubs cijfer, A. Adjunct lid van een der correspondeerende clubs cijfer, D. Dirigerend lid van een der correspondeerende clubs r- Reserve. Geplaatst op de z.g. Suppletielijst vr. lid van de vrouwlijke club. Onder de regel met de namen en de bovengenoemde afkortingen staat, in springend, de letterlijke tekst vermeld die de onbekende auteur in genoemd manuscriptje aan de betrokken persoon wijdt.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1970 | | pagina 190