189 Aa, Gt. van der; v.A. Timmermansknegt en kruydenier. Van een begaane doodslag door de Prins van Oranje pardon bekome. Nader tegen de Prins, zijn weldoen- der, volksmenner en munisipaal bij de kneppelregeering. Overleden. Aal(t)st, Dirk Visser, van; v. Als kruydenier bankroet. Om slegt gedrag twee jaaren in 't tugthuys gecondemineerd in 1816. Als tol gaarder te Alk in Braband geplaatst. Aanhout, J. van; vr. Dochter van de beul. Ariaans, Jan; v. Adriaans (e), Antoni; v. Mr kleermaker. Als keurmeester over de turf behoeftig overleden. Albers, Gabriel; v.A. Mr kleermaker. In het Roomsche armhuys overleden. Amesbeek, Jan; v. Antonie, Pieter; v. Appelmans, Jacob; v. Timmermansknegt. Als Bataafsche boomsluyter overleden. Arendsbergen, Anthony van; v. Arendsbergen, Antony van; v. Arendse, Hermanus; v. Arendsen, Dirk; v. Baaten, Dirk; v. Als werkman aan Rijnland arm overleden. Baggerman, Bastiaan; r. Bakker, Pieter; v. Baltus, Wouter; v. Barends, Jan; v. Barendse, Albertus; v. Barteloms, Johan; v. Als broodbakker overleden Bartels, Hendrik; v. Batenburg, Jan; v. Schilder en glazemaker en thans ook holsblokke koopman. Batenburg, Jan van; v. Thans schipper van Haarlem op Delft en Schiedam. Bax, Abraham; v. Kroeghouder. Na eenige jaaren in 't tugthuys gecondimeneerd te zijn geweest in 't Diaconie Armhuys overleden. Bec, Jaques; v. Bee, Jean; v. Boekdrukkersknegt. Om 't stellen en voorleezen van oproerige ge schriften voor 't front van de Keeze schutterij op de Baan gegeeselt en voor altoos uijtgebannen. Becari, Antony; v.C. - 6. Beek, Jacobus van; v. C. - 5. Beer, Jan de; v. Castelijn of bewoonder van 't Hof van Holland. Behoeftig overleden. Beets, Simon Theodorus; v. Begneins, Philip; v. Bataafsche commesaris over 't vuijl- rak. Thans commies bij de stedelijke belasting. Bemmel, Jan van; v. Bemmel, Antony van; v.C. - 6. Als luytenant bij de Keeze schutterij infaam gekasseerd en als kapper bankroet. In 't Roomsche armhuys overleden. Bender, Abraham; v.A. Als broodbakker en rentenier over leden. Bender, Jan; v. Benekamp, Gerrit; v. Berg(h), Jacobus van den; v.C. - 5. Scheerder van hair en baard. Thans op zijn ouden dag sjouwerman en uijtdrager in de Jacobijnestraat. In 1834 armoedig overleden, (deze laatste zin later tussengevoegd). Berg, Jacobus van den; v. Berg, Cornelis van den; v. Luytenant collonel van de artelerie bij de Keeze schutterij. Als kaartte- maker bankroet en zo overleden. Berg, Hendrik van den; v. Knegt op de anatomiekamer. Blind en behoeftig overleden. Berg, Arie van denv. Berg, Hermanus van den; r. IJzerkramersknegt en als kroeghou der overleden. Berg, L. van den; vr.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1970 | | pagina 191