198 een korte tijd kastelijn in 't Bataaf- sche koffyhuijs en toen in lands dienst als kanonnier na Delft ver trokken. Offerman, Jacob; v. Olivier, Jan; v. Mr kapper en paruijkemaker. Met een bijzonder talent van spreken begaaft en in 't Roomsche Armhuijs overleden. Omburg, Hermanus van; v. Oom, Nicolaas; v. Kroeghouder en kolfballemaker. Behoeftig overleden. Oorschot, Frans van; v. Oosterhout, Marcus van; v. Oostersee, Pieter; v. Opmeer, G. van; v. Ottings, Jan; v. Timmermansknegt. Als sloopers- knegt overleden. Otto, Hermanus; v. Oudeniel, Anthony; r. Oudeniel, Klaas van; v. Outhof, Pieter; r. Overschie, Johannes; v. Schoolonderwijzer der jeugd. Op 't laast zonder leerlinge overleden. Ovink, Anthony; r. Pander, Pieter; v. Pander, Jacob; v. Pannebakker, Jan; v. Pardon, Jan; v. Paré, Johannes; v. Zilversmit die smorgens alle kroege met zijn tegenswoordigheyd ver eerde. Overleden. Parvé, Hendrik Andre; v.G. - 1. Parvé, Harmanus; v. Patrone, Angelo; v. Paulus, Jan; v. Pauw, Gerrit van der; v. Pek, Gornelis van der; v. Sleeper, turf- en dijkrijder; op 't laast van zijn leven zonder paarden. Pek, Daniel van der; v. Als schoenlapper arm overleden. Pek, L. van der; vr. Dochter van een sleeper. Op 't laast van zijn leven zonder paarde. Pellegrim, Dirk; v. Pellerin, Remi; v. Schildersknegt. Als Bataafsche schip per van Haarlem op Amsterdam overleden. Pels, Jan; v. Pennekamp, Jan Hendrik; v. Mr kleermaker ten huijze van Hk Assink overleden. Peppel, Jan; v. Peres, Jan; v. Peres, Jan; v. Als horlogimaker overleden. Peterse Egenatius; v. Peres, Abraham; v. P(e)ypers, Bernardus (of Barend) v.G. - 5. Plaat, J. van der; r. Ploeg, Gornelis van der; r. Pluijm, Jacobus; v.C. - 2. Pluijm, A.v. Pool, Jan; r. Als broodbakker bankroet. In 't Roomsche armhuijs overleden. Poorten, Reynier ter; v. Mr schoenmaker. Door dronken schap en doorbrenger in 't Buijten- huijs geplaast. Nader na Alkmaar vertrokken. Te Alkmaar schoen maker bankroet. Thans te Haarlem als schoenlapper in 't Pothuijs in de Korte Jansstraat. Poorten, Jan ter; v. Post, Simon; v.A. Uijt Maassluijs gebannen door de voormalige Oranje regeering. Deze is de eerste geweest die te Haarlem zoute visch bij 't pond heeft verkogt om alzo een bestaan te vinden. En als koopman in tuijnzaaden over leden. Potters, Fredrik; v. Presscher, Jan; v. Bataafsche bestelder van het Am- sterdamsche veer. Arm overleden. Presscher, Willem; v. Prevoost, Jacobus; v. Lindwever. Bataafsche sleeper, turf- en dijkrijder. Overleden. Proemer, Mathijs; v. Pronk, Cornelis; v. Pro(o)sdy, Jan van; v. G. -6.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1970 | | pagina 200