18 West-Europa vast te stellen, daar dit mede afhankelijk is van de interesse, ijver en deskundigheid, waarmede opgravingen verricht en de wijze waarop de vondsten behandeld en gecon serveerd worden. Zo had men aanvankelijk in Frankrijk slechts belangstelling voor pottenbakkerswerk, dat nog gaaf uit de grond kwam, en wierp scherven zonder meer weg. Thans is hierin verandering gekomen en een Franse archeoloog in Bretagne gaat nu op overeenkomstige wijze te werk als hier te lande geschiedt, waarbij alles, wat gevonden wordt, nauw keurig geanalyseerd, geordend en bewaard wordt. Jonge ama teur archeologen werken onder leiding van deskundigen o.a. bij opgravingen van een Romeinse nederzetting in de nabijheid van de Velser tunnel. Spreker memoreert met eerbied het baanbrekend werk van de nestor der archeologie in Nederland, de Groningse emeritus professor Van Giffen, die niet tegen staande zijn hoge leeftijd nog steeds actief is. Het was bijzonder jammer dat de aula in de A. H. Gerhard- school niet beschikbaar was, zodat deze uitstekende lezing, welke een grote toeloop van leden trok, in de belangrijk kleine re aula van de Mr. Joh. Enschedé-school, Oude Zijlvest 27, gehouden moest worden. Eerst genoemde aula is zó in trek, dat deze maanden van te voren besproken moet worden, het geen organisatorisch niet altijd mogelijk blijkt. Gemeentelijke Commissie Oudheidkundig Bodemonderzoek Deze Commissie, welke op 20 oktober 1970 werd ingesteld, zal bij het archeologisch onderzoek in de gemeente Haarlem als coördinatiepunt dienen. Het werk van deze Commissie zal worden geleid door de Burgemeester en bij diens afwezigheid door de heer W. van Liemt, Wethouder van openbare werken en economische zaken. Het secretariaat van de Commissie is gevestigd ten stad- huize, afdeling openbare werken, volkshuisvesting en bedrij ven. De heer Robert, hoofdambtenaar ter secretarie, is daar mede belast. Als vertegenwoordiger van onze vereniging is ons bestuurs lid, G. Wiegel, als lid in de Commissie opgenomen. Het ver-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1970 | | pagina 20