DE STICHTING RESTAURATIEFONDS VAN DE VERENIGING "HAERLEM" Op 1 februari 1950 werd door het toenmalige bestuur van de vereniging „Haerlem" een stichting opgericht met de titel „Stichting tot het verlenen van subsidies tot het herstel van oude gevels, welke waardevol voor het stadsbeeld van Haar lem of omgeving zijn". Deze stichting wordt meestal afgekort tot „Stichting Restauratiefonds". Doel van de stichting is door het verstrekken van financiële bijstand de mogelijkheid te scheppen tot het herstel van gevels van oude gebouwen, welke naar het oordeel van het bestuur der stichting tege lijkertijd het bestuur van de vereniging „Haerlem" waar devol voor het stadsbeeld zijn. Uitdrukkelijk is bepaald dat bij reeds door de overheid gesubsidieerde veranderingen geen beroep meer gedaan kan worden op de Stichting Restauratie fonds. Het bestuur van de stichting kan ten behoeve van haar werkzaamheden zelf jaarlijks een subsidie aanvragen bij de landelijke overheid. Er werd sedert 1950 in enkele tientallen gevallen gesub sidieerd. Wij noemen bijvoorbeeld de herstellingen aan het hofje van Guurtje de Waal, aan het hofje van Staats (het schilderen van de wapens), aan het Teylerhofje (o.m. de plaatsing van een hardstenen paal), aan het Frans Loenen- hofje, aan het Vrouwe en Anthonie Gasthuis, en aan het hofje van Heythuysen. Voorts werd de gevel van Grote Markt 12 gereinigd, werd het dak van Baan 7 verbeterd, werd een vloer gelegd in de Brouwerskapel in de Grote Kerk, en werden de tegels in de Consistoriekamer van de Waalse Kerk geconser veerd. In de Grote Kerk werd een glas in lood raam hersteld, de begane grond verdieping van De Hoofdwacht werd ge restaureerd, de gevelsteen in het perceel Damstraat 23 werd hersteld, het pand Gedempte Oude Gracht 36 kreeg een luifel, aan het pand Spaarnwouderstraat 37 werden vitrinehekjes

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1970 | | pagina 210