21 mei 1970 bij de inwijding van de collectie Jacobus van Looij in het Frans Halsmuseum waarheen deze collectie vanuit het voormalige museum van Looij was overgebracht. Subsidies Met grote erkentelijkheid moge vermeld worden dat als bij drage in de kosten van ons jaarboek van de Gemeente Bloe- mendaal een subsidie, groot ƒ500,— is ontvangen en dat ons voor datzelfde doel een subsidie van 2000,is toege zegd door de Gemeente Haarlem. Schenkingen Het volgende mochten wij met dank aan de schenkers in ontvangst nemen: Van de heer C. F. Arnold werd op 4 april 1970 een Slees- wijk's kaart van Nederland langs de Noordzee ontvangen. Op zijn vraag uit welk jaar deze kaart ongeveer stamt, werd hem geantwoord: vermoedelijk 1950. Van de heer Dr. O. H. Dijkstra is een overdruk ontvangen uit het Mededelingenblad no: 1, 1970, Personeelsblad van de N.V. Haarlemse Diepdrukindustrie, van diens interessante artikel: „Een oude gevelsteen op het terrein van de Haarlemse Diepdrukindustrie' In ons vorig jaarverslag werd nog niet vermeld dat wij van Openbare Werken van Haarlem een overdruk ontvingen van een artikel in nummer 22, 31 oktober 1968 van de eerste jaargang van „H20", Tijdschrift voor drinkwatervoorziening en afvalwaterbehandeling over „Rioolwaterzuiveringsinstalla tie „Waarderpolder" te Haarlem". Daarin wordt toegelicht door veel illustraties een beschrijving gegeven van dit, voor het welzijn van onze stad, zo belangrijke werk. Van de Historische Vereniging voor Zuid-Holland onder de zinspreuk „Vigilate Deo Confidentes en de Stichting Contactcentrum voor Regionale en Plaatselijke Geschied beoefening in Noord- en Zuid-Holland kregen wij toegezonden als eerste deel in de serie Hollandse Studiën het boek „Moor drecht in touw" van de hand van Drs. J. H. G. de Graaf. Het

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1970 | | pagina 23