264 trokken. De leiding van deze restauratie ligt in handen van architect J. H. Smidt, die al verscheidene werken van een zelfde strekking met succes beëindigd heeft. Over de algemene beleidslijn van „Diogenes Haarlem" het volgende Het ligt niet in de bedoeling, een „postzegelverzameling" van te restaureren klassieke panden aan te kopen. In eerste instantie staat de opbouw van Haarlems centrum voorop, terwijl tevens naar vergroting van de woongelegenheid in de binnenstad gestreefd wordt. Maar uiteraard is dit geen strict dogmatisch beleid. De plannen voor aankoop van een pand als Donkere Spaarne 56, een van de oudste en mooiste huizen van Haar lem, waarin wederom verscheidene woon-eenheden (4, wel licht 5) zullen worden geconstrueerd, zijn dit jaar in een verge vorderd stadium gekomen. Verder heeft de Stichting een optie op nog enige vervallen panden in de Heiliglanden. Een en ander vraagt, niettegenstaande de belangrijke sub sidies van overheidswege, geld. Aankoop van grond en pand, plus het bewoonbaar maken van de in te bouwen eenheden (het niet-subsidiabele gedeelte dus) komen geheel ten laste van de Stichting. Ten zeerste verheugend is dan ook, dat reeds vele particu lieren ons met een jaarlijkse bijdrage steunden, terwijl ook enkele bedrijven en instellingen jaarlijkse toezeggingen deden. Wij hopen èn vertrouwen, dat de goede relaties met zovele instanties, waaronder stellig de Ver. Haerlem genoemd mag worden, zich in de toekomst zullen verdiepen en uitbreiden. C. Lynzaad De huidige bestuurs-samenstelling is de volgende: C. Lynzaad, voorzitter. J. M. Th. Goppel-Wijnoldy, Duinrooslaan 4, Bentveld, secretaris. T. A. Bloemers-van der Giesen.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1970 | | pagina 266