24 eenkomsten organiseert, als anderszins, die in verband staan met de volkskunde. De Commissie heeft dus óók geen eigen leden. Ieder lid van de Vereniging „Haerlem" kan rechtens élke bijeenkomst van de Commissie bijwonen, c.q. medewerking aan het werk ver lenen. Wat dit laatste betreft betreurt de Commissie het, dat op verzoeken zo traag, of in het geheel niét, wordt gereageerd. 25 september opnieuw een bijeenkomst, georganiseerd dooi de Volkskunde-Commissie, ditmaal gehouden in een voor Haarlemmers wel zeer interessante omgeving en entourage, nl. het Waaggebouw aan het Spaarne. De secretaris van de Volkskunde-Commissie maakte de aanwezigen deelgenoot van diverse folkloristische feesten bij onze Zuiderburen. Met name: het feest van de reuzen in Ath, het Kattenfeest in leper, de Boetprocessie in Veurne, en, niet te vergeten, het fantastische en zéér aparte Carnaval van Binche. In dit jaarverslag moge gememoreerd worden, dat in de laatste maand van het jaar op 84-jarige leeftijd overleed Mejuffrouw Bakels uit Zandvoort, deskundige op het gebied van de Zandvoortse folklore bij uitstek. Zonder haar was het niet mogelijk geweest een drietal uitgaven over Zandvoort, w.o. Gort met stroop, mede uitgegeven onder auspiciën van de Volkskunde-Commissie van de Ver. „Haerlem", het licht te doen zien. Onze wens, te komen tot een „Streekmuseum" werd ook in dit jaar (nog) niet vervuld. Rest ons meerdere leden te bedanken, die blijk hebben gegeven van hun belangstelling voor het werk van de „Volks kunde-Commissie" van de Vereniging „Haerlem". Haarlem, 31 januari 1971 Joh. W. B. Beijk Secretaris

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1970 | | pagina 26