KRONIEK VAN HAARLEM 1970 JANUARI 1De Kennemer Bankvereniging heet voortaan Bank Mees Hope n.v. 5. Aan de wethouder van onderwijs en kunsten, de heer D. J. A. Geluk, wordt het eerste exemplaar van het boek van Simon Koster ,,Van schavot tot schouwburg" (de historie van het toneel in Haarlem) aangeboden. 6. In de kring van het personeel wordt het 50-jarig bestaan van het Provinciaal Waterleiding Bedrijf Noord-Holland gevierd; de administrateur de heer J. J. Stuurman wordt benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau en de technisch hoofdambtenaar in algemene dienst, de heer A. W. H. Tas- seron, wordt toegekend de gouden eremedaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau. (zie 18 febr.). 7. Tijdens zijn nieuwjaarsrede in de vergadering van de gemeenteraad geeft burgemeester mr. dr. L. de Gou zijn visie over samenvoeging van ge meenten in Zuid-Kennemerland; de vergadering besluit tot aankoop voor ƒ25.000 van het perceel Groot Heiligland 60, gelegen naast het Frans Hals museum, met het oog op afronding van het gemeentelijk bezit ter plaatse, tot aankoop van perceel Gortestraat 20 voor 8.000, om een oplossing te krijgen voor de verplaatsing van het ZuiderhoQe dat afgebroken zal worden. 8. Benoemd tot subsitituut officier van Justitie bij de Haarlemse rechtbank mr. J. de Goederen en tot rechter in de rechtbank in Den Haag mr. H. A. Höweler, substituut-griffier bij de rechtbank te Haarlem. 9. Bij zijn afscheid als directeur van het door hem in 1933 opgerichte Reisbureau Cebuto wordt de heer N. J. M. Brugman benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. 10. Na 43 jaar vrijwilliger geweest te zijn bij de Haarlemse brandweer neemt de heer P. F. Serné afscheid. Wegens het bereiken van de leeftijd van 65 jaar neemt dr. D. Barends af scheid als rector van het Eerste Christelijk Lyceum aan de Emmakade; zijn opvolger is drs. J. W. Bomhof, thans conrector. 11. Ds. K. Blei uit Vlaardingen doet in de Noorderkerk zijn intrede als predi kant der Hervormde gemeente van Haarlem (wijk Kleverpark). 13. De burgemeester van Heemstede, mr. A. G. A. ridder van Rappard, plaatst in de psychiatrische inrichting ,,De Hartenkamp" een herdenkingssteen voor het wetenschappelijk stafcentrum van het instituut voor geestelijk gehandi capten. 15. Benoemd tot rechter-plaatsvervanger in de rechtbank te Haarlem mevrouw mr. G. Swens-Bonner te Bloemendaal, oud-rechter te Arnhem. 16. Installatie van burgemeester mr. dr. L. de Gou als ere-voorzitter van het Koninklijk Toonkunst Mannenkoor ,,Zang en Vriendschap". 17. Wegens zijn benoeming tot lyceumpredikant in Amsterdam neemt dr. G. Snijders afscheid als predikant der Hervormde gemeente van Haarlem (wijk Schalkwijk). 18. Bij de Vishal worden aanplakborden geplaatst waarvan een ieder gratis gebruik kan maken. 20. De heer P. van Eck, Aerdenhout, directeur van Kruseman's Uitgevers maatschappij, benoemd tot officier in de orde van Leopold II (België).

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1970 | | pagina 281