280 22. Burgemeester mr. dr. L. de Gou stelt het Dienstencentrum „De Schakel" aan de Schoterweg 83 in gebruik. 25. Wegens het aanvaarden van een beroep naar de Hervormde gemeente in Den Haag, waar hem de bijzondere opdracht van het voorzitterschap van hervormde scholen wordt verleend, neemt ds. G. H. van de Woord af scheid als predikant van Haarlem-Noord/Spaarndam. 28. De gemeenteraad besluit ten behoeve van de bouw van twee bruggen over de Europavaart, in het verlengde van respectievelijk Laan van Angers en de Engelandlaan en van een brug over het Zuider Buiten Spaarne ter hoogte van de Schouwbroekerpolder in Heemstede kredieten van ƒ721.000 en ƒ8.700.000 beschikbaar te stellen; mee te werken aan de bouw van een par keergarage aan de Raaks, waarvoor de Stichting parkeervoorzieningen Haarlem zal worden opgericht (zie 27 nov.); besluit tot aanvaarding van een geschenk van 65.000 van de Stichting Haarlems Comité voor Nationale feesten om ter gelegenheid van de 25 jarige herdenking van de 4e mei aan alle leerlingen van het Haarlemse onderwijs het boek „In de schaduw van gisteren" van H. M. van Randwijk aan te bieden. FEBRUARI 1. Bij zijn afscheid als waarnemend hoofd van de afdeling financiën en be lastingen ter gemeentesecretarie wordt de heer A. Keulenaar, na een dienstverband van 49 jaar, benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. 7. Viering van het 60-jarig bestaan der voetbalclub „Schoten"; de heer H. Kollaard ontvangt de zilveren speld van de K.N.V.B. en de heer K. He- tem de zilveren speld van de afdeling Haarlem. 11. Dr. P. Siderius, directeur-generaal van de Volksgezondheid, stelt de apo theek van de Haarlemse ziekenhuizen, gevestigd aan de Boerhaavelaan in gebruik; als directeur zal optreden de heer Th. Vos. Aan de kunstschilder Wim Steyn in Bentveld wordt in Amsterdam als eerste de Jeanne Bieruma-Oostineprijs voor vrije schilderkunst uitgereikt. 12. Deze en volgende dagen worden bij badmintonwedstrijden, waaraan Zuid- Afrikaners deelnemen, protestacties gehouden nabij de Duynwijkhal. 14. Uit de woning aan de Bakenessergracht wordt naar aangenomen wordt een 68-jarige weduwe ontvoerd; er wordt een 25-jarige man aangehouden die ontkent iets van de verdwijning af te weten. 16. Bij een nachtelijke brand wordt in een tabaksgroothandel aan de Witte Herenstraat een schade van drie ton aangebracht. 17. De heer D. Schwagermann, adjunct-directeur van het Frans Halsmuseum benoemd tot directeur voor de afdeling moderne kunst van het museum. 18. In het Provinciehuis wordt een bijeenkomst gehouden ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van het Provinciaal Waterleidingsbedrijf Noord-Hol land. (zie 25 maart) 23. Burgemeester mr. dr. L. de Gou en twee wethouders brengen een bezoek aan de jumelagestad Osnabrück. In hoger beroep veroordeelt het Haagse Gerechtshof een rechter uit Haar lem, die betrokken is geweest bij een verkeersongeluk met dodelijke afloop tot een gevangenisstraf van twee maanden en ontzegging gedurende twee jaar motorrijtuigen te besturen; beroep van cassatie wordt aangetekend (zie 24 dec.).

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1970 | | pagina 282