283 de Haarlemmermeerpolder neer en wordt opgevolgd door drs. M. G. Spaans uit Hoofddorp. Van Haarlem uit is het mogelijk automatisch te telefoneren met West- Duitsland, Frankrijk, Zwitserland en Oostenrijk; het eerste gesprek wordt gevoerd tussen wethouder W. van Liemt en de burgemeester van Osnabrück. Burgemeester mr. dr. L. de Gou betrekt met zijn gezin „Zomerlust" aan de Wagenweg. Dit perceel is gerestaureerd. Wegens het bereiken van de leeftijd van 65 jaar legt de heer M. Eck zijn functie van directeur van het kantoor Haarlem van de Middenstandsbank neer; de heer F. A. Raps wordt enig directeur. 20. Huldiging van de kunstschilder Kees Verwey die 70 jaar wordt. De Provinciale Staten verlenen een extra-subsidie van ƒ25.000 aan de Stichting Ateliers '63. Een comité biedt het provinciaal bestuur een brief aan met 31.429 hand tekeningen, waarin zij zich verzetten tegen de plannen een weg aan te leggen door de duinen van de Amsterdamse waterleiding in Aerdenhout (zie 25 mei) 21Leerlingen van de Hogere Technische School maken een hangbrug voor het eiland Flores en later vertrekken drie leerlingen naar Indonesië om behulp zaam te zijn bij de montage. 22. De gebouwen van het N.V.V. en het N.K.V. aan de Kruisweg zijn enkele uren bezet door leden van de Kath. Bond van personeel in de agrarische be drijven, omdat de premie voor leden van vakbonden nog niet verwezenlijkt is; nadat de heer J. Merten van het N.K.V. verklaard heeft dat het punt de hoogste prioriteit genieten zal bij onderhandelingen wordt de bezetting opgeheven. 25. Herdenking 50-jarig bestaan van het Kennemer Lyceum in Overveen, thans Kennemer Scholengemeenschap. 29. Bekend wordt gemaakt dat het restaurant Brinkmann aan de Grote Markt dat van eind november 1969 op zon- en maandagen gesloten was, dicht gaat op 12 juni (zie 7 juli). De Staatssecretaris van Culturele Zaken, Recreatie en Maatschappelijk Werk, mr. H. J. van der Poel, stelt het bejaardenhotel van de Bond Zonder Naam aan de Spruitenbosstraat in gebruik. Ter gelegenheid van de verjaardag van Koningin Juliana worden koninklijk onderscheiden Ridder Nederlandse Leeuw: Jhr. mr. P. R. Beelaerts van Blokland, Heemstede, deken van de orde van advocaten te Amsterdam; J. A. Bach, Haarlem, gepensioneerd reserve-generaal-majoor van de Koninklijke Lucht macht. Officier Oranje-Nassau: D. Heijmans, Haarlem, directeur van de Gemeen telijke Geneeskundige en Gezondheidsdienst; mr. J. W. Groesbeek, Haar lem, rijksarchivaris in de provincie Noord-Holland; dr. C. O. van Reg- teren Altena, Bentveld, wetenschappelijk hoofdambtenaar bij het Rijks museum van Natuurlijke Historie te Leiden. Ridder Oranje-Nassau: Mr. A. Wensing, Haarlem, lid van de Provinciale Staten van Noord-Holland; dr. A. Meesters, Haarlem, conrector van het Coornhertlyceum; P. Planting, Haarlem, hoofdcommies-secretaris van 's Rijks belastingen Juitenant ter zee arts der eerste klasse C. H. van La- vieren, Overveen (met de zwaarden)R. A. Jasper, Santpoort, hoofd commies A bij de luchtmachtstaf; J. H. A. Rietveld, Haarlem, hoofd- waterbouwkundige bij de Provinciale Waterstaat van Noord-Holland; Th.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1970 | | pagina 285