284 Hoog, Haarlem, voorzitter en bestuurslid van organisaties op het gebied van bloembollencultuur; mr. J. Verlooij, Haarlem, tot voor kort juridisch adviseur van het Regionaal Bureau voor Arbeidsrecht van het Nederlands Verbond van Vakverenigingen; M. Q. de Bruin, Heemstede, directeur van het districtskantoor Haarlem van het Gemeenschappelijk Administratie kantoor; H. J. Boll, Overveen, hoofd van het 1ste gewest, Noord-Holland, van de Loontechnische dienst. MEI 1. De leider van de documentatiedienst in Wenen Simon Wiesenthal spreekt twee maal in de Haarlemse Stadsschouwburg voor docenten en de jeugd ter gelegenheid van de bevrijdingsdag die op 5 mei voor de 25e maal wordt gevierd. 5. Op bevrijdingsdag kraakt" een groep elf huizen, waarin gezinnen worden ondergebracht, zij het voor enkele dagen. 8. Burgemeester mr. dr. L. de Gou stelt aan de Laan van Berlijn een diensten centrum in gebruik. Tweedaags congres van de Koninklijke Vereniging E.H.B.O., waarop de Haarlemmers B. de Vries en A. van der Hoff voor hun verdiensten voor ,,Snelverband", dat 50 jaar bestaat, de Dr. B. G. Tilanusmedaille ontvangen. De voetbalclub D.G.O., die pas een clubgebouw in gebruik heeft genomen, viert het 40-jarig bestaan met een receptie; de voorzitter de heer J. Schuu ring, wordt onderscheiden met de zilveren speld van de K.N.V.B. en de secretaris, de heer Doornebosch, met de zilveren speld van de afdeling Haar lem van de K.N.V.B. 9. In het stadhuis neemt burgemeester mr. dr. L. de Gou de Europa-vlag in ontvangst, als waardering voor het aandeel dat Haarlem aan de eenheid van Europa heeft gehad. 11. De Politie Sportvereniging Haarlem viert het gouden jubileum met een receptie in het stadhuis. De wethouders D. A. J. Spek en P. W. Voskuilen leggen de eerste ring van het nieuwe zwembad aan de Planetenlaan. 13. De inventaris van Huis Van Looy is ondergebracht in het Frans Hals museum en wel op de gerestaureerde goudleerzolder; de eerste tentoonstel ling leidt dr. L. van Dis, in met een voordracht over Jacobus van Looy in het huis van zijn jeugd". (Zie ook de bijdragen in dit Jaarboek) 20. Als opvolger van mr. M. A. V. Slingenberg wordt de heer J. A. H. Post geïnstalleerd als lid van de gemeenteraad; de vergadering besluit tot op heffing van het pontveer over de Ringvaart in Zuid-Schalkwijk, tot het ver strekken van een renteloze lening van ƒ200.000 aan de voetbalclub H.F.C. Haarlem". 21. Bij Koninklijk Besluit is dr. G. Barendrecht benoemd tot hoogleraar aan de Gemeente -universiteit van Amsterdam. 23. Burgemeester mr. dr. L. de Gou stelt de Waarderbrug over het Noorder Buiten Spaarne in gebruik. Viering 60-jarig bestaan der afdeling Haarlem van de Nederlandse Reis- vereniging. De heer A. J. J. van den Hoek, bankemployé in Haarlem, in IJmuiden tot priester der Oud-Katholieke kerk gewijd.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1970 | | pagina 286