285 24. Wegens emeritaat neemt ds. A. J. van Rhijn afscheid als predikant van de hervormde gemeente van Haarlem. 25. De Provinciale Staten stellen de herziening 1970 van het streekplan voor Zuid-Kennemerland vast, waarbij uit het ontwerp geschrapt is de z.g. De Ranitzweg door de duinen van de Amsterdamse waterleiding in Aerden- hout; het lid van Gedeputeerde Staten de heer J. de Jong Czn wordt bij zijn aftreden benoemd tot ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw. De Regionale Katholieke Schoolraad neemt een nieuwe behuizing aan de Van Eedenstraat in gebruik en het bestuur neemt afscheid van de secretaris, mr. A. J. F. Fibbe, die van 1954 af als zodanig is werkzaam geweest. 26. Oprichting van een afdeling Haarlem van de Nederlandse Hartstichting. 29. De voorzitter van de Stichting Doofblinden, de heer L. J. Harms uit Over- veen, onlangs 80 jaar geworden, onderscheiden met de zilveren medaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau. 30. Drieduizend padvinders uit Haarlem en Bloemendaal nemen deel aan de viering van ,,60 jaar Scouting Nederland". JUNI 1De zoon van de oud-burgemeester van Haarlem de heer M. A. Reinalda, de heer L. Reinalda, heit de eerste paal van het Reinaldahuis, bestemd voor bejaarden van humanistische levensopvatting aan de Prins Bernhardlaan. 2. De verkiezingen voor de gemeenteraad levert het volgende resultaat op: Partij van de Arbeid 12 zetels (11); K.V.P. 9 (10)V.V.D. 6 (5)P.G.G. 5 (5); D'66 4 (0); C.P.N. 2 (1) en P.S.P. 1 (2). De noodraad keert niet terug in de nieuwe raad. Bij de verkiezingen van leden van Gedeputeerde Staten wordt mr. M. Pro per (C.P.N.) gekozen tot lid van het college; hij moet daardoor bedanken als lid van de Haarlemse gemeenteraad. 6. Ter gelegenheid van de 75e verjaardag van de schilder Piet Kloes houdt Kunst Zij Ons Doel een tentoonstelling van zijn werken in de Waag. 10. In een motie spreekt de gemeenteraad zich uit tegen uitbreiding van de luchthaven Schiphol met een vijfde baan. 13. Mr. W. H. A. M. Lucas, lid van de raad van bestuur van de V.N.U., be noemd tot ridder in de Kroonorde van België. -„Aerospace '70", een groots opgezette luchtvaarttentoonstelling in Schalk wijk geopend en na een week wegens gebrek aan belangstelling gesloten. 14. Vicaris-generaal in het bisdom Haarlem der R.K. Kerk, mgr. J. M. Groot, veertig jaar priester. 15. Twee dochtermaatschappijen van de V.N.U., de technische bedrijven Haar lemse Diepdruk Industrie n.v. en Rotogravure n.v., Leiden, worden gecom bineerd en in het gebouw van de H.D.I. in de Waarderpolder ondergebracht. 16. De oudste inwoonster, mevrouw D. C. Wolff-Augusteijns (103 jaar) over lijdt; mevrouw D. Ruitenbeek-Meijer, die op 11 augustus 101 wordt, is de oudste inwoonster geworden. 18. De gemeente plaatst aan de Vijverlaan het vier meter hoog bronzen beeld Colonna dell' Adda van de Italiaanse beeldhouwer Mario Negri. 19. De heren W. Oostwald en Leo Duyn, die afgetreden zijn als leden van het Centrum-comité Koninginnedag, ontvangen een legpenning en oorkonde van verdienste van de Federatie van Oranjeverenigingen in Nederland.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1970 | | pagina 287