286 De heer W. N. A. Klijn, inspecteur materiaal van de Koninklijke Neder landse Noord en Zuidhollandse Reddingmaatschappij, benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. 24. Wegens zijn benoeming tot hoofd van de afdeling Kleuter- en basisonderwijs bij het ministerie van Onderwijs en Wetenschappen neemt drs. G. K. Lub afscheid als rector van de Kennemer Scholengemeenschap. De Vereniging Haerlem benoemt in haar jaarvergadering tot ereleden mejuffrouw dr. G. H. Kurtz en mr. G. M. J. de Jongh. 28. Ds. C. Meijer uit Randdorp-Holysloot doet zijn intrede als predikant bij de hervormde gemeente van Haarlem-Noord en Spaarndam. 30. Beëdiging van de kantonrechter mr. H. J. Rutgers tot raadsheer-plaatsver- vanger van het Amsterdams Gerechtshof. JULI 1De heer J. A. Schipper uit Naarden aanvaardt de functie van directeur van de Stichting Haarlems Bloei. Ir. J. G. W. Swart, een der directeuren van het Gemeentelijk Energiebe drijf, 40 jaar in overheidsdienst, benoemd tot officier in de orde van Oranje- Nassau; 1 oktober neemt hij wegens het bereiken van de leeftijd van 65 jaar afscheid. De gemeenteraad aanvaardt een door B. en W. opgestelde recreatie-nota. 3. Winnaar van het jaarlijks internationaal improvisatie orgelconcours wordt Jan Jongepier uit Purmerend. Het filiaal Zaanenlaan van de Stadsbibliotheek en Leeszaal 40 jaar. 15. De Haarlemse uitgeversmaatschappij H. D. Tjeenk Willink zoon en de Groningse uitgeverij Wolters-Noordhoff n.v. hebben besloten tot volle dige samenwerking. 19. Afscheid van ds. J. Streefland als predikant der hervormde gemeente van Haarlem wegens zijn vertrek op 23 augustus naar Noordwijkerhout. 21. Bij Koninklijk Besluit is benoemd tot notaris te Haarlem mr. R. J. Stuart, Aerdenhout, in de plaats van de heer J. C. Stuart die eervol ontslagen is. 31. Wegens het bereiken van de leeftijd van 60 jaar neemt de hoofdcommissaris van politie, de heer A. L. de Boer, afscheid; zijn opvolger is de heer A. Molenaar, commissaris van politie te Gouda, die op 9 september geïnstal leerd wordt. AUGUSTUS 1. Dr. N. H. Vroege, arts in de sociale geneeskunde te Utrecht volgt de af getreden dr. W. Betist op als directeur-geneesheer van het Diaconessenhuis de installatie en het afscheid zijn op 6 okt. Benoemd tot stadsarchitect bij Openbare Werken ir. Wiek Röling uit Amsterdam als opvolger van Nico Andriessen. 4. Straten en wegen in Schalkwijk krijgen de namen: Antillen, Suriname, Azië en Ulster en in de Waarderpolder wordt een weg genoemd naar A. Hofman, aannemer waterbouwwerken en oprichter van de n.v. voorheen A. Hofman. 11. Voor de eerste maal houdt een raadscommissie (in dit geval die van Volks huisvesting) een vergadering in het openbaar.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1970 | | pagina 288