287 14. Burgemeester mr. dr. L. de Gou slaat de eerste paal van het nieuwe kan toorgebouw van Merck Sharp Dohme in de Waarderpolder. 14. Na een herdenking van de 11 augustus overleden burgemeester van Heem stede, mr. A. G. A. ridder van Rappard besluit de gemeenteraad hem postuum de gouden erepenning der gemeente te verlenen. 19. De heer D. J. A. Geluk, 25 jaar wethouder, ontvangt de ere-penning in goud der gemeente. 23. Intrede van ds. S. de Waard uit Harderberg als predikant der Gerefor meerde kerk, Vrijgemaakt. Wegens zijn benoeming tot leraar godsdienstonderwijs aan het Christelijk Lyceum neemt ds. F. E. van der Zee, hervormd predikant in Heemstede, afscheid. 24. De drie eeuwen bestaande geheel gerestaureerde panden aan de Gedempte Oudegracht 45a47 als districtskantoor Haarlem van de Coöperatieve Boerenleenbank in gebruik genomen. 26. In de vergadering van de gemeenteraad nemen 12 leden afscheid, omdat zij niet opnieuw gekozen zijn of zich geen kandidaat hadden gesteld. 27. Bij het afscheid als wethouder wordt de heer Th. J. Verhoeven te Heem stede benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau en de gemeenteraad besluit de afgetreden wethouder mevrouw H. van der Meulen-Houwer de gouden erepenning der gemeente Heemstede aan te bieden. 28. Zware zolderbrand in de voormalige Koudenhornkazerne. Viering 40-jarig bestaan van de Houtmanschool. 30. Officieële ingebruikneming van het Rabbijn De Vries-huis voor 22 joodse bejaarden aan de Verspronckweg. SEPTEMBER 1. De gemeenteraad kiest opnieuw tot wethouders de heren D. J. A. Geluk, D. A. J. Spek, W. van Liemt en P. W. Voskuilen en kiest verder de heren A. Thuis (V.V.D.) en drs. P. J. van der Ham (D'66) tot wethouders; zij nemen de plaats in van de heren W. F. Happé, die op 20 september be noemd wordt voor zijn verdiensten tot officier in de orde van Oranje-Nassau en H. Loerakker; beiden blijven deel uitmaken van de gemeenteraad. 4. Uitgaande van de Natuurbeschermingscommissie voor Zuid-Kennemerland wordt in de Vishal de tentoonstelling „Milieuzorg" gehouden. 5. Ter herdenking van het feit dat het 25 jaar na de bevrijding geleden is dat de Israëlische gemeente opnieuw bijeenkwam, worden in het gebouw aan het Kenaupark een dienst en een receptie gehouden. 8. Om een bezoek te brengen aan emigranten in Australië vertrekt de bisschop van Haarlem der r.k. kerk, mgr. drs. Th. H. J. Zwartkruis, van Schiphol. 14. De vergadering van de Provinciale Staten besluit tot aankoop van Brede- rodeduin (voormalig dagverblijf voor t.b.c. patiënten in Bloemendaal), voor uitbreiding van het Provinciaal Ziekenhuis nabij Santpoort en het pand Dreef 2 voor uitbreiding van het Provinciehuis. Regenten van het Jacobs Godshuis verkopen het gebouw aan de Hagestraat aan een stichting die de woningen zal laten inrichten voor jongelui die door de tijdsomstandigheden een behuizing nodig hebben; de drukkerij zal wor den voortgezet door Planeta. 17. Tijdens een concert van het Noordhollands Philharmonisch orkest neemt

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1970 | | pagina 289